کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 28 اسفند 1397   Tuesday 19 March 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 07 خرداد 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1927- جوانهای ما بیکار شدند. حال خوشی ندارند. جای آنکه بروند فوتبال تماشا کنند یا سرکار باشند
در کافی شاپ‌ها یا قلیان سراها وقت گذرانی
می‌کنند. (2/3)
0736- مدیریت‌ها گاهی به قدری گرفتار سیاست‌های خارجی و منطقه‌ای شده‌اند که برای آنها مشکلات مردم در درجه چندم اهمیت قرار گرفته است. برای ایجاد کار برای جوانان که اولین بار وارد بازار کار می‌گردند سالانه 5/2میلیون شغل ایجاد گردد تا میزان بیکاری حداقل در وضعیت فعلی باقی بماند. (3/3)
0737- آقای محمد غرضی می‌گوید امروز حدود 20 میلیون نفر در کشور دست‌شان به هیچ شغل و منبع درآمدی نمی‌رسد. با این حساب مردم از فساد می‌پرسند. چرا آن‌قدر شکاف بین درآمدها؟ (3/3)
0745- در شرایط خاص امروز مسئولان با تصمیمات اشتباه خود به نوعی سر به سر مردم می‌گذارند! (3/3)
0748- آقای جلیلی چندین سال دبیر شورای امنیت ملی بودند و مذاکره کننده ارشد بود و نتیجه فعالیت‌های ایشان قطعنامه‌های تحریمی سازمان ملل متحد که بسیار به اقتصاد ایران در دوران احمدی‌نژاد لطمه وارد کرد. حتی نمی‌توانستیم پول کشتی‌های گندم را بدهیم و بعد از مدتها معطلی رفتند. هنوز هم ایشان شعار تند می‌دهد و راه حل ارائه نمی‌دهد! (3/3)
1134- بندر ماهشهر که جزو اداره کل بنادر محسوب می‌شود اسکله‌های خوبی دارد. لایروبی آن مشکل است کشتی‌ها خیلی به سختی می‌توانند آنجا پهلو بگیرند. این بندر فکر کنم ضرر می‌دهد حتی حقوق کارمندان خود را هم نمی‌تواند تامین کند. (3/3)
1447- ‌ای مسئولان چه خصومتی با مردم دارید هندوانه کیلویی 3600 تومان. این همه اختلاس شد مفسدان به مردم خیانت کردند. ملت به عذاب افتاد. 2 روزه بچه‌ام هندوانه می‌خواهد گریه می‌کند ندارم بخرم. بس کنید. چقدر شرمنده‌مان کردید. (3/3)
1704- این عدم بازدهی‌هایی که به عناوین مختلف از برخی مدیریت‌ها در دولت دیده می‌شود به معنی این است که کار به دست کاردان سپرده نمی‌شود. با تشکر کیانی از تهران. (3/3)
2007- آقای رئیس‌جمهور ببخشید. منکر زحمات شما نیستیم اما مردم از برخی وعده‌ها خسته‌اند. از مانع تراشی‌ها هم خسته‌اند. بالاخره باید یک فکری به حال مردم کرد یا نه. چرا باید فکر کنیم مشکلات حل نشدنی است؟ چرا دست کسانی که نمی‌خواهند کشور رشد کند رو نمی‌کنید؟ (3/3)
2036- صحبتی با آقای ‌قاضی‌زاده نماینده مجلس و دیگر همراهان او دارم. وقتی ما مخالف تروریسم هستیم تروریسم‌هایی که دست پخت عربستان و آمریکای جنایتکار است، پس چرا برخی نمایندگان در مجلس با لایحه مخالفت می‌‌کنند می‌گویند ترکمنچای دوم؟ (3/3)
2052- آقای مظفری بخدا گاهی به‌عنوان یک شهروند ایرانی خجالت می‌کشم که برخی نمایندگان را نماینده ملت بدانم. کسانی که به منتقدین هم اجازه صحبت نمی‌دهند، داد و فریاد می‌کنند. قراردادهای دولت را به ترکمنچای تشبیه می‌کنند. اینها به جز اینکه برای کشور هزینه درست کنند هیچ کاری نکردند. (3/3)
0426- ورود بخش خصوصی به عرصه اقتصادی کشور به منظور توسعه و بهبود کیفیت آن یک ضرورت برای اقتصاد کشور است. (4/3)
0428- برای حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی تقویت بخشی تولید خصوصا بخش خصوصی یک امر حیاتی است. باید بنگاه‌های تولیدی جان تازه بگیرند، حمایت شوند و کالای با کیفیت تولید‌ کنند تا اقتصاد و اشتغال رونق بگیرد. (4/3)
۱۸۱۸- نارضایتی سفیران الوپیک؛ مسئولان الوپیک در ماه رمضان طرحی به اجرا گذاشته‌اند که بر ضرر سفیران(موتورداران الوپیک) شده است. تخیف ۵۰درصدی به مشتریان به نفع مشتری است. اما در ترافیک آزاردهنده تهران برای سفیران الوپیک به صرفه نیست. از اینرو تصمیم‌گیری مسئولان الوپیک موجب نارضایتی راکبان موتورسیکلت شده است. (۱/۳/)
0745- روز آدینه بر آفتاب یزد مبارک. از مسئولان می‌خواهم فکری به حال جوانان بیکار و سرگردان در جامعه بکنند. این جوانان رها شده‌اند. نیاز به حمایت و مدیریت دارند وگرنه احتمال کشیده شدن آنها به سمت کارهای خلاف وجود دارد که این یک تهدید برای آنها و جامعه است. (4/3)
2139- روزنامه آفتاب یزد یک بررسی در بخش اقتصادی آن داشته باشد در مورد وضعیت روابط تجاری جهان با ما متاسفانه از زمانی که آقای روحانی برخی مشاوران اقتصادی را انتخاب کرد همان سیاست‌های قبل برجام را اجرا می‌کنند. محدودیت‌هایی که باعث تورم شده. انواع تعرفه‌ها را که اعلام کردند یک سیگنال به دنیاست که چگونه می‌توان سرمایه‌گذار خارجی را دعوت کرد؟ چرا باید آنقدر تعرفه خودروی وارداتی بالا باشد؟ (1/3)
2245- این سوال از برخی افراد تریبون‌دار که گاهی دهان به جملات ناثواب باز می‌کنند این است که چه قدر الگوی اخلاقی در جامعه هستند؟ چه قدر مورد الگوی مردم قرار می‌گیرند؟ فکر نمی‌کنم برخی از آنها مقبولیت بالایی نزد همه مردم داشته باشند! (1/3)
2252- از شهردار جدید خواهشمندیم تصاویر وصایای شهدای گرانقدر را بر روی ساختمان‌های شهر نصب کنند حتی‌المقدور اسامی شهدای گرانقدر را بر خیابان‌ها بگذارند. (1/3)
0816- به نظر برخی مسئولان مشکلات اقتصادی کشور را که در اینجا و آنجا سرباز می‌کند به حال خود رها نموده و در جاهای دیگر مشغول‌اند. (2/3)
0817-به شریعتمداری کیهان تبریک می‌گوییم که پس از توافق برجام پیوسته در پی لغو آن بودند اما راه‌حل عملی نشان ندادند اما گاهی سخنانی بر زبان راندند که بهانه به دست دشمن داد! (2/3)
0830- به کسانی که نفس‌شان از جای گرم درمی‌آید پیشنهاد می‌شود نزد کسبه در پاساژهای تهران و شهرستان‌ها بروند. در اتوبوس و تاکسی و در بازار به صحبت مردم گوش بدهند بعد به شعار دادن ادامه دهند. (2/3)
0832- با توجه به برخی شواهد برخی دنبال تضعیف نهادهای مدنی زیرنظر دولت هستند. (2/3)
0910- جناب محسن‌هاشمی اگر امکان دارد چند ورق از روزنامه همشهری کم کن به آفتاب یزد بدهید. آفتاب یزد در مضیقه است اگر امکان دارد به این روزنامه مردمی کمک کنید چون امکان افزایش قیمت هم ندارد. خدا روح پدرتان را بیامرزد. (2/3)
آفتاب یزد: همشهری با پول شهرداری رقیب بخش خصوصی نباشد کافی است.
1450- دوش رفتم به در کارگه کوزه فروش
او گفت کجا بوده‌ای ای مرد چموش
گفتم می‌روم به دنبال یک تکه نان
آن نان که بسته است به کول خرگوش
قدیم که کسی را نفرین می‌کردند می‌گفتند نان است روی کول خرگوش باشد که او بدود تو به آن نرسی!
حالا هی می‌گویند چرا بازنشستگان را دوباره مشغول کار می‌کنند؟ می‌گویم چون آنها هم بیکارند خرج زندگی ندارند از طرفی حقوق بازنشستگی کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد و مجبور است مجددا کار کنند. (2/3)
آفتاب یزد: قطعا باید به دنبال هزینه‌های زندگی که روی کول خرگوش است دوید!
سلام، من یه مالباخته‌ام پولمو دار و ندارمو دزدیدن و بیست روزه که تو یه مسافرخونه با کمترین امکانات دارم با همسرم و دو دخترم سر می کنم، آیا کسی نیست به ما پنج میلیون قرض بده تا یه خونه اجاره کنیم؟خواهش می‌کنم بیایید وضعیت مارو ببینید تو روخدا نذارید ما آواره بشیم یه فکری و یه لطفی به حال ما کنید.
چک و ضامن نداریم ولی در قبالش رسید معتبر می‌دم.

اکبر بزرگمهر از خبرگزاری برنا لرستان: جناب وزیر و دیگر دولتمردان، نظام ایران فقط در تهران که پایتخت است خلاصه نشده است که شما همه امکانات کشور را در آنجا برپا و به کارببندید به‌عنوان مثال همین برپایی هرساله نمایشگاه کتاب وغیره درتهران؛ گناه کتاب دوستان و اهالی مطالعه کتاب و پژوهش شهرستانی‌ها چیست که برای خرید کتاب‌های دلخوه خود از خارجی گرفته تا داخلی باید فرسنگ‌ها را پر از خطر با کلی هزینه سرسام‌آور طی مسافت کند تابه تهران آلوده شما برسند و آن را تهیه کنند و این درصورتی است که اگر عدالت فرهنگی توسط وزیر درخصوص برپایی نمایشگاه‌های کتاب وغیره در مراکز استان‌ها و حتی شهرستان‌های کوچک و بزرگ برگزار شود با یک تیر چندین نشان خوهیم زد چرا که اکثریت جوانان شهرستانی اهل مطاله و از علاقه‌مندان این یار دانا و مهربان هستند و درخصوص مزیت‌های برپایی نمایشگاها به‌ویژه کتاب در استان‌ها ما شاهد جذب گردشگران خارجی و علاقه‌مندان کتاب به استان‌هایمان هستیم که می‌تواند باعث رونق اقتصادی در این استان‌ها در همه زمینه‌ها باشد و دوم اینکه باعث تبادل و شناخت و معرفی فرهنگ‌های اقوام ایرانی و آثار تاریخی وتمدن استان‌ها توسط همین فرنگی‌هایی که برای بازدید و خریدکتاب به ایران می‌آیند می‌شود و سوم اینکه با برپایی غرفه‌های سنتی کنارنمایشگاه کتاب ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیلکرده و بیکارکرد این کارفقط همت بلند و دید باز متولیان بافرهنگ کشور را می طلبد.
محمود بلیغیان: به منظور مقابله با بی‌آبی یا کم‌آبی از مدت‌ها قبل طبق اعلام رسمی مسئولین شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، در اطراف و نقاط مختلف شهر اصفهان چاه‌هایی به منظور استخراج آب آشامیدنی حفر شده است که مستقیما به شبکه لوله کشی آب شهر اصفهان متصل شده‌اند و این کار همچنان ادامه دارد، ولی از آنجا که هیچ تسویه‌ای روی آنها انجام نمی‌شود و فقط تایید بازدید اولیه را کافی دانسته‌اند، خطر بروز انواع بیماری‌ها ی گوارشی و میکروبی و وجود انگل‌های میکروسکوپی سلامتی مردم و ‌جامعه را تهدید می‌کند، مضافا و به خصوص اینکه اخیرا طعم و بو و مزه آب هم به طور محسوسی تغییر کرده و در بعضی محله‌ها و نقاط مختلف کاملا بَد شده است، و در این میان با ترفندهای فرصت‌طلبان و فروشندگان از خدا بی‌خبر، قیمت آب معدنی هم بالاتر رفته که امکان خرید و تهیه آن برای همه مردم و طبقه متوسط و به خصوص قشر کم‌درآمد و مستضعف جامعه هم بسیار مشکل و تقریبا وجود ندارد!


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام