کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 25 آذر 1398   Monday 16 December 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 مرداد 1394

صفحه خبر: اقتصادی

رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت:‌ همه مالکان املاک اجاره‌ای چه مسکونی و چه تجاری و اداری باید اظهارنامه مالیاتی پرکنند.حسین بنی صفار‌ در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه در تهران مالکان املاک مسکونی اجاره‌ای تا 150 متر معاف از مالیات هستند، افزود: با این حال همه مالکان باید اظهارنامه مالیاتی ارائه دهند تا بتوانند از این معافیت استفاده کنند.وی افزود: از نظر سازمان امور مالیاتی همه موجرها مشمول مالیات نیستند، اما همه ‌آنها موظفند برای استفاده از معافیت‌های مالیاتی اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهند.رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت: مالکان باید تا آخر تیر اظهارنامه‌های خود را ارائه می‌دادند و اگر مالکی تاکنون این کار را نکرده می‌تواند همچنان با مراجعه به سازمان امور مالیاتی اظهارنامه خود را ارائه دهد.وی افزود‌: اگر این کار انجام نشود ما پرونده‌ها را رسیدگی و حتماً مالیات را مطالبه خواهیم کرد.رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران گفت:‌ از نظر این سازمان املاکی که در اختیار غیرمالک است اعم از مسکونی و تجاری اجاره‌ای تلقی می‌شود. وی افزود‌: البته املاکی که به بخش تجاری و اداری اجاره داده شده اند شامل معافیت مالیاتی نیستند.
زمینه لغو قوانین مزاحم اقتصادی فراهم شد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره موضوع اصلاح و تقویت همه‌ جانبه‌ نظام مالی کشور که در بند 9 سیاست‌های اقتصاد مقاومتی روی آن تاکید شده، گفت: از راهکارهای دستیابی به اقتصاد مقاومتی فراهم آوردن شرایط مشارکت مردم درتمامی عرصه‌های اقتصادی است.ارسلان فتحی پور درگفت وگو با خانه ملت،ادامه داد: باید پذیرفت وجود برخی قوانین روند انجام فعالیت‌های اقتصادی در کشور را دشوار کرده بود که با هماهنگی‌های انجام شده بسیاری از قوانین مزاحم احصاء شده است. فتحی‌پور تصریح کرد:رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس جمهوری نیز حمایت‌های لازم را از فراهم آوردن شرایط برای رونق بخش تولید انجام داده اند این موضوع باعث شد که کمیسیون اقتصادی با بررسی قوانین زمینه لغو قوانین مزاحم را فراهم آورد.این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر لزوم حمایت از تولید ملی افزود: در قوانین گمرکی کشور اصلاحاتی صورت گرفته و همچنین بازنگری‌هایی در قوانین انجام شده تا زمینه سرمایه گذاری در تولید تسهیل شود. فتحی پور گفت: علاوه براصلاح قوانین گمرکی،اصلاح قوانین مالیات‌های مستقیم نیز در کمیسیون اقتصادی در دستور کار قرار گرفت.وی ادامه داد: درخصوص اصلاح قوانین بیمه‌ای مانند بیمه شخص ثالث بررسی‌هایی صورت گرفته و همچنین بررسی‌هایی برای اصلاح و دائمی شدن قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز انجام شده است.
چشم انداز بخش کشاورزی ایران رو به رشد است
موسسه بیزنس مانیتور که بخشی از موسسه فیچ محسوب می‌شود بخش کشاورزی ایران را در حال رشد ارزیابی کرد. به گزارش تسنیم ، بر اساس اعلام بیزنس مانیتور، تداوم سرمایه‌گذاری توسط دولت برای بهبود زیرساخت‌ها از جمله بهبود سیستم‌های آبیاری به ایران کمک خواهد کرد تا سیستم آبیاری قدیمی خود را کنار بگذارد.بر اساس این
گزارش، این اقدامات موجب نتایجی از نظر بهبود کیفیت غلات تولیدی خواهد شد. در این گزارش به ویژه چشم‌انداز تولید غلات و شکر ایران رو به رشد ارزیابی شده است.بیزنس مانیتور پیش بینی کرده که تولید گندم ایران در سال 18-2017 با 6.1 درصد رشد به 151 میلیون تن برسد. بیزنس مانیتور اعلام کرده که چشم انداز بخش دام و لبنیات ایران در کوتاه مدت و میان مدت رو به رشد است و بهبود سوددهی بخش کشاورزی به رشد تولید در سال 2015 کمک خواهد کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام