کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 05 خرداد 1399   Monday 25 May 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 29 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: جامعه

آفتاب یزد- علی اکبر فرقانی: بسیاری از کارگران، کارمندان و کارکنان زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی بیمه‌اند و باید هر ماه حق بیمه خود را به سازمان تامین اجتماعی بپردازند؛ یعنی هم کارفرما و هم بیمه‌شدگان مبالغ بالایی را می‌پردازند تا اعضای خانواده که از دفترچه بیمه استفاده می‌کنند، بتوانند به راحتی در مراکز درمانی پذیرش شوند و از امکانات و خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی به‌طور مطلوب و بهینه استفاده کنند؛ اما واقعاً رسیدگی به این بیماران در مراکز درمانی -که با ازدحام بیش از حد بیماران مواجه است- توام با خدمات مطلوب است و بیمه‌شدگان به راحتی و بدون هیچ دغدغه‌ای درمان می‌شوند؟ باید گفت نه!
- بیماران برای درمان مجبورند در پروسه‌ای طولانی و تلفنی، اینترنتی و کمتر حضوری در درمانگاه‌ها وقت بگیرند. بگذریم از این که قیمت داروها به‌طور سرسام‌آور افزایش یافته و موجب نارضایتی اکثر مردم بیمه شده و نشده و کودکان در آستانه به دنیاآمدن را فراهم آورده است. بسیاری از داروها نیز زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی نیستند و بیماران مجبورند کیسه کیسه پول بدهند و آنها را با قیمت آزاد تهیه کنند؛ برخی بیماران هم به علت نداشتن قدرت خرید، داروهای گران‌قیمت را می‎گذارند می‌گذرند و مجبورند درد و رنج بیماری را تحمل کنند یا بروند پیش رمال‌ها(سرکتاب) باز کنند!
بیمه‌شدگان با این شرایط بد اقتصادی و به سختی پول درآوردن حق بیمه‌های بالا پرداخت می‌کنند ولی در ازای آن خدمات دندان‌گیری دریافت نمی‌کنند و سرانجام با ده نوع بیماری بومی و چینی و فضایی و با مبلغی بخور/ نمیر بازنشست می‌شوند که دیگر نه وقت خوشی است و نه جای استراحت؛ و باید از سپیده‎دمان تا آخر شب در شهر در پی قرص خشک نانی بدوند که بتوانند از عهده مخارج سنگین هزینه‌های زندگی برآیند.
آفتاب یزد در این باره با محمدجواد سلطانی‌رشیدنیا -کارشناس بیمه گفتگو کرده است:

هزینه هر یک از بیمه‌شدگان چقدر است؟
درصد ریسک بیمه‌کردن یک انسان 60 ساله با کودک 5 ساله به لحاظ سلامتی متفاوت است و نزد بیمه‌گر مهم؛ از این‎رو بر اساس سن، وجه پرداختی بیمه مشخص می‎شود. کارشناسان بیمه در دفترهای بیمه موظفند بیمه‎شدگان را به روشنی راهنمایی کنند.

چه تفاوتی میان بیمه‌شدگان تامین اجتماعی دولتی و دیگر شرکت‌های بیمه است؟
پرداخت‌هایی که از سوی بیمه‌های آزاد به بیمه شدگان انجام می‌شود بسیار متفاوت است. با مطالعه دفترچه‌ها و جدول‌های مقایسه‌ای بیمه عمر و تامین آتیه، متوجه این تفاوت
خواهید شد.

بیشتر مردم از دفترچه بیمه و بیمارستان دولتی ناامیدند آیا بیمه تکمیلی، در مورد داروی خوب و درمان بیمارستان خصوصی یاور مردم هست؟
حتماً تاثیرگذار است و بستگی دارد به نوع بیمه ‌و قراردادی که با شرکت‌های بیمه منعقد می‌شود و این که چند درصد فرانشیز بیمه‌شده است و چگونه زیرپوشش قرار گرفته است.

چرا بیشتر بیمه‌های تکمیلی، دندان و دندانسازی را پوشش نمی‌دهند؟
در مورد دندانپزشکی به خاطر بالا بودن هزینه‌های دندانپزشکی و سودآور نبودن شرکت‌های بیمه، دندان در بیمه‌های تکمیلی زیرپوشش قرار نمی‌گیرد و اگر هم باشد با فرانشیز بالا از سوی بیمار است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام