کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 اسفند 1397   Thursday 21 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: تاریخ


نگارنده آدم سیاسی نیست (اصولا سواد سیاسی ندارد) و ایرادی هم نمی‌بیند که در میان انواع و اقسام استیکرهای پیام رسان سروش،یکی هم به "مرگ بر آمریکا" اختصاص یافته باشد.
با این حال،قبل از استفاده از استیکر "مرگ بر آمریکا" بهتر بود مسئولین و دست اندرکاران پیام‌رسان سروش از خود سوال کنند که اصولا چرا مردم از "استیکر" استفاده می‌کنند.
همه کاربران شبکه‌ها‌ی اجتماعی مجازی بخوبی اطلاع دارند که "استیکرها" کارها را ساده می‌کنند و به همین دلیل در میان اقشار مختلف اجتماع دارای محبوبیت بالایی می‌باشند.
برای نمونه در حالی که شما می‌خواهید در پاسخ به یک لطیفه بامزه و بسیار خنده دار،
"از خنده مردم" بگویید،ترجیح می‌دهید از یک استیکر خنده که اشک از دیدگانش فواره می‌زند
استفاده کنید.
این،همان دلیل اصلی است که موجب می‌شود استیکرها جای مکالمات معمول و پر کاربرد را بگیرند.
به همین دلیل است که وقتی شما به علت گیرکردن در شلوغی میدان شوش قادر نیستید به‌موقع سر قرار حاضر شوید، در مقام دادن پاسخ چرا "دیر کرده ای؟"، از استیکری که زار زدن یک نفر در داخل ماشین را ترسیم نموده و در کنار آن تصویری از ,ازدحام ماشین‌ها‌ و تابلو میدان شوش را به عنوان حواشی و اضافات باید و ضروری در خود جای داده است,نمی توانید استفاده کنید!
حال سوال این است که "مرگ بر آمریکا" از کلماتی است که ما ایرانی‌ها‌ در مکالمات و محاوره‌ها‌ی روزمره زیاد مورد استفاده قرار می‌دهیم که پیام رسان سروش محبت کرده و برایش استیکر ساخته است؟
آیا وقتی خبر ازدواج یک دوست و آشنا را می‌شنویم در پاسخ "مرگ بر آمریکا" می‌گوییم؟هنگامی که متوجه می‌گردیم که یکی از بستگان در رشته پزشکی کنکور سراسری پذیرفته شده است "مرگ بر آمریکا" می‌گوییم؟ در بدو ورود به یکجا و هنگامه خروج از آنجا در عوض "سلام" و "خداحافظ"، "مرگ بر آمریکا" می‌گوییم؟
اگر مسئولین و دست اندرکاران پیام رسان سروش ذره‌ای (نه بیشتر) انصاف داشته باشند متوجه خواهند شد که استیکر شبکه‌ها‌ی پیام‌رسان در اصل برای راحتی مردم و نه سیاسی بار آوردن ایشان پای بر عرصه هستی نهاده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام