کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 01 بهمن 1397   Monday 21 January 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

سلام؛ آیا دانشکده پزشکی به دکتر‌ها درس اخلاق یا نحوه صحیح برخورد با بیمار را آموزش می‌دهد؟ در برخی کشورها هر شخصی که برای کاری نیاز به پروانه کسب دارد، اول باید یک آموزش چند ساعته ببیند و هر چند سال باید این آموزش را تکرار کند. در ایران هر دکتری به دلخواه خود سیستم منحصر به خود در وقت دادن به بیمار را دارد. این کار ساده وقت گرفتن بهتر است در تمام کشور به طور استاندارد عمل شود. مگر این علوم پزشکی را شما یاد نگرفتید؟ پس چرا فرهنگش را یاد نگرفتید؟! بهتر است این فرهنگ برخورد با بیمار را هم یاد بگیرید. برای پر کردن دوباره یک دندان، دکتر متخصص مرا به دکتر... پاس می‌دهد. زنگ می‌زنم که وقت بگیرم، منشی می‌گوید بعدا برای وقت دادن با من تماس می‌گیرد. چند ساعت می‌گوید خوب برای هفتم اردیبهشت وقت داریم. می‌پرسم چه ساعتی؟ می‌گوید یک روز قبلش باز مزاحم خواهد شد! می‌پرسد عکس داری، می‌گویم، بلی! می گوید خوب عکس را باید از قبل ببرم تا جناب دکتر قبلا مطالعه کند؟! اول اردیبهشت متوجه می‌شوم، هفتم اردیبهشت 96پنجشنبه است. اگر شما در ایران زندگی می‌کنید، فرض می‌کنید که اشتباهی شده است چون در ایران دکتر‌ها مثل ادارات دولتی در تهران پنجشنبه‌ها تعطیل هستند. چهارشنبه ششم اردیبهشت ساعت هشت شب زنگ می‌زنم، می‌گوید اشتباهی نیست و قصد داشت آن شب با من تماس بگیرد که چه ساعتی بروم برای ویزیت، یا به قول خودشان کنترل، تا اگر صلاح دانستند در روز دیگری پر کنند. یعنی برای یک پر کردن ساده سه بار باید تلفنی تماس بگیریم، سه بار هم حضوری به مطب بروم. یک بار برای بردن عکس، یک بار برای ویزیت و پرداخت 30000 تومان، یک بار هم اگر صلاح دانستند برای کار پر کردن. آیا در هیچ جای دنیا چنین مسخره بازی آن هم از طرف یک دکتر جوان وجود دارد؟
محمود بلیغیان از اصفهان: اخیرا تبلیغات گسترده‌ای به‌نام (طرح تعویض تشک‌های طبی و فنری فرسوده با تشک‌های نو) با نصب تابلو و پوستر و بَنِرهای طولی بزرگ در بیرون مغازه‌های و نمایندگی‌های تولیدات این محصول حتی معروف به چشم می‌خورد، از آنجا که بازسازی این محصولات به دلیل پایداری و مقاوم بودن برخی میکروب‌ها و انگل‌ها و قارچ‌ها و باکتری‌ها، حتی محتوی انواع حشرات موذی مانند ساس و کک و شپش که سال‌ها درون اینها باقی می‌مانند و بعد از شستشوی ظاهری و میکروب‌کشی سطحی و گندزدایی ناقص، می‌تواند موجب انتقال برخی بیماری‌های پوستی و عفونی و حتی گوارشی و ریوی شوند، لذا شایسته است از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط تولید، توضیع، فروش و عرضه این محصولات رسیدگی لازم صورت گیرد و در صورت احتمال صحت این گفته اقدام شود.
آقای کریمی یادداشت «یک نکته درباره ویتنام» را خواندم، عالی بود.
متولیان بهداشتی و دامپزشکی فروش ماهی در میدان و خیابان کشاورز مدتی است که جان شهروندان زاهدانی را به خطر انداخته است.
سوال از دوجریان سیاسی کشور این است که چرا وقتی کسی از جریان خودشان دچار خطا می‌شوند سعی در لاپوشانی و سانسور آن را دارند اما برای طرف مقابل فونت آن را زیاد می‌کنند.این استقلال یک رسانه را زیر سوال می‌برد. به‌عنوان روابط عمومی آفتاب باید
پاسخ گو باشید که چرا فقط درباره پرونده مرتضوی و رحیمی و.... قلم می‌زنید و از پرونده فریدون و مهدی جهانگیری و... تحلیل و یادداشتی ننوشتید. اینجاست که نفس کار شما به قبیله‌گرایی نزدیک میشه و برای شما اصل فساد به خودی خودی مذموم نیست بلکه گاهی اوقات، فسادستیزی به صورت گزینشی ابزار خوبی است برای کوباندن رقیب سیاسی خود و نشستن بر سر قدرت....فرقی نداره این را باید به اصولگرایان هم گفت...
آفتاب یزد: روزنامه حتی‌المقدور در خصوص پرونده‌های تخلف و فساد که در هر دو جناح رخ داده گزارش و خبر کار کرده است. رجوع به آرشیو گواه این مدعاست. ولی گاهی قانون جلو ما را جهت انتشار می‌گیرد چون قبل از اثبات یک اتهام و در جریان رسیدگی نمی‌توانیم اطلاعاتی از پرونده را درج کنیم.


تلاش برای ترمیم پیاده رو؛ درخواست‌ها‌ی مکرر برای رسیدگی به پیاده رو خیابان پیروزی، حدفاصل میدان شهدا- نرسیده به خیابان اقوامی، از شهرداری منطقه ۱۴ درخواست رسیدگی شد، با پیگیری‌ها‌ی به عمل آمده مشخص شد رسیدگی به این موضوع بر عهده شهرداری منطقه سیزده است، پس از چاپ متن و عکس، خانم حاتمی، روابط عمومی شهرداری منطقه سیزده و معاون فنی و عمرانی فوری به موضوع رسیدگی کردند و پنجشنبه ۲۰اردیبهشت استارت کار برای ترمیم پیاده رو انجام شد که جای قدردانی دارد.
اکبر بزرگمهر از خبرگزاری برنا لرستان: علت افزایش فقر و محرومیت وعقب افتادگی صنعتی و اقتصادی لرستان نسبت به دیگر استان‌های برخوردار بی‌توجهی دولت‌های گذشته و فعلی و کم‌کاری نمایندگان گذشته و فعلی و عدم تخصیص اعتبارات لازم است که عمران و آبادانی استان و زدودن غبار فقر و محرومیت از چهره لرستان در گرو برطرف کردن کاستی‌ها، امکانات لازم و مدیریت قوی و باتجربه می‌باشد و دلیل محکم و قاطع این محرومیت ایجاد مدیریت در استان به وسیله انتصابات غلط نمایندگان بومی منتصب دولت مرکزی است نه منتخب مردم چراکه کنترل و اداره استان هر چهار سال یک بار به یک جناح واگذارمی شود و کار این گروه مختلف در خصوص زدودن غبار فقر و محرومیت از چهره رنجور استان لرستان، جناح‌بندی، باندبازی و سیاسی‌کاری جهت پیشبرد منافع فردی خود می‌باشد و افرادی را در پست‌های کلیدی قرار می‌دهند که هیچ‌گونه شناخت و اطلاعاتی از آن پست ندارند و حتی غرور و تکبر بیجای آنها اجازه نمی‌دهد که از کمک، تجربه و دانش جوانان تحصیلکرده جهت عمران و آبادی استان استفاده کنند در صورتی تجربه نشان داده است استان‌های برخوردار و توسعه‌یافته توانسته‌اند با مدیریت بومی و بهره‌بردن از علم و دانش جوانان تحصیلکرده چنان پیشرفت صنعتی و اقتصادی در استان خود به‌وجود بیاورند که از نیروهای غیربومی جهت کارهای عمومی خود استفاده کنند تا زمانی که با هم همدل و هم فکر نباشید و ریشه رابطه بازی را از بیخ و بن در این استان برنکنید باید شاهد افزایش فقر، محرومیت و اعتیاد جوانان خود در این راستا باشیم و با دیدن استان‌های برخوردار و توسعه‌یافته کشور به علت مدیریت دلسوز و قوی آه کشیده و حسرت بخوریم و شاهد پرپرشدن و پرکشیدن جوانانمان باشیم چرا که اگر فرصتی پیدا کردید و از پشت میز بلند شدید حتما بازدید دوستانه‌ای از بیغوله‌های حاشیه‌های شهر و زندان‌ها و کمپ‌های ترک اعتیاد که جدیدً جای کارخانجات را در اطراف و اکناف شهر گرفته‌اند و از همه مهم‌تر مراکز نگهداری از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست بهزیستی و حتی قبرستان‌های شهر به عمل آورید تا شاهد لمس کردن خدمات ارزنده و خلاف وعده‌های خود به جوانان و پدران و مادرانی که با رای آنها به این پست و مقام و منزلت دنیوی رسیده‌اید، باشید.
محمود بلیغیان: به منظور مقابله با بی‌آبی یا کم آبی از مدتها قبل طبق اعلام رسمی مسئولان شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، در اطراف و نقاط مختلف شهر اصفهان چاه‌هایی به منظور استخراج آب آشامیدنی حفر شده که مستقیما به شبکه لوله کشی آب شهر اصفهان متصل شده‌اند و این کار همچنان ادامه دارد، ولی از آنجا که ظاهراً تسویه‌ای روی آنها انجام نمی‌شود و فقط تایید بازدید اولیه را کافی دانسته‌اند، خطر بروز انواع بیماری‌های گوارشی و میکروبی و وجود انگل‌های میکروسکوپی سلامتی مردم و ‌جامعه را تهدید می‌کند، مضافا و به خصوص اینکه اخیرا طعم و بو و مزه آب هم به طور محسوسی تغییر کرده و در بعضی محله‌ها و نقاط مختلف کاملا بَد شده است و در این میان با ترفندهای فرصت طلبان و فروشندگان، قیمت آب معدنی هم بالاتر رفته که امکان خرید و تهیه آن برای همه مردم و طبقه متوسط و بخصوص قشر کم‌درآمد و مستضعف جامعه هم بسیار مشکل و تقریبا وجود ندارد!


1751- چرا برخی نمایندگان ما در مجلس تحت تاثیر لابی‌های خودرو قرار گرفتند چرا باید ممنوعیت ورود خودروهای دارای قدرت بالاتر از
2500 سی سی اعمال شود این باعث بیکاری بسیاری می‌گردد این قانون باید لغو شود. (21/2)
1917- آقای مظفری! هر روز به مردم یادآوری کنید با هم اتحاد داشته باشیم دست به دست هم بدهیم. باید با هم همدل باشیم. مسئولین هم حقیقت را به مردم بگویند مردم همراهی می‌کنند. باید در این شرایط مردم هم با هم اتحاد داشته باشند. با هم مهربون باشند فقط به فکر خرید سکه و دلار نباشند. (21/2)
0453- محوطه ایستگاه مترو پالایشگاه باقرشهر نسبتا بزرگ است فضای سبز هم دارد اما هیچ صندلی‌ای برای استراحت مردم در آن وجود ندارد. چرا مسئولان شهری نسبت به ایجاد صندلی در این منطقه اقدام نمی‌کنند؟ (22/2)
0718- در یک روزنامه خبر تصادف شدید و نیز واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری آورده شده که متاسفانه هر ماه چند مورد مشابه گزارش می‌شود. در کشورهای پیشرفته که آمار تصادفات کمی دارند کنترل کیفی رانندگان اتوبوس تقریبا همانند خلبانان هواپیماست اما متاسفانه در کشور ما برخی رانندگان حتی از قرص‌های ضد خواب هنگام رانندگی استفاده می‌نمایند! (22/2)
0719- در تمام این ماه‌ها هزینه‌هایی برای کشور تراشیده شد حتی نتوانستیم پیش پرداخت خرید هواپیماهای ایرباس را بپردازیم. متاسفانه نمی‌شود پرسید پول خرید آنها کجا رفته است؟ (22/2)
0723- رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌گوید 700 هزار میلیارد تومان سالانه برای رشد اقتصادی کشور مورد نیاز است که در بهترین وضعیت نمی‌توانیم چنین رقمی را داشته باشیم. اما کارشناسان سال‌هاست پیوسته اعلام می‌کنند بهترین راه سرمایه‌گذاری خارجی است. (22/2)
0725- پیشنهاد می‌شود برای حفظ اقتدار و باز کردن گره کور تحریم‌ها و رضایت شریعتمداری کیهان آقای دکتر جلیلی به جای آقای ظریف برای مذاکره به اروپا و چین و روسیه برود تا بعدا امثال کیهان شعار ندهند. (22/2)
0733- معلمی اگر به یک بچه بی‌ادب کشیده بزند معلق می‌گردد همین معلم نباید به علت درخواست حقوق عقب افتاده و اعتراضی به آن مورد بی‌مهری قرار بگیرد. (22/2)
0929- یکی از نمایندگان مجلس فرمودند در منطقه 12 برای بازدید رفتند و دیدند آنجا جواز برای بیش از سه طبقه نمی‌دهند اما خود مجلس 20 طبقه در حال ساخت دارد که باید نسبت به آن پاسخ دهد. همچنین آیا مجمع تشخیص مصلحت نظام هم برج 20 طبقه می‌سازد؟ آیا صحت دارد؟ البته اینها صحبت‌های آقای کواکبیان است. (22/2)
1035- روز 21 اردیبهشت دختر دانشجوی من از واحد دانشگاه آزاد اسلامشهر که به منزل می‌آمده سر خیابان دانشگاه توسط دو موتورسوار مورد زورگیری قرار می‌گیرد و کیف وی را سرقت می‌کنند. با پلیس 110 تماس گرفتیم آمدند. پرونده تشکیل شد. از افسر نگهبان خواستم در آن منطقه تعداد گشت‌ها را زیاد کنند. ما خواستار تقویت بیشتر نیروها در مناطق هستیم. (22/2)
1040- کسانی که دست در کار مواد غذایی دارند تولیدی دارند یا فروشگاه دارند با توجه به شرایط امروز کشور اجناس را احتکار نکنند و هوای مردم را داشته باشند مردم دست به دست هم بدهند تا از مشکلات بیرون رویم. (22/2)
1152- سلام آقای مظفری سنگ صبور. پیروزی هر ملتی در گرو اتحاد آن ملت است. آمریکا و اسرائیل دشمن ما هستند اما عده‌ای هم در داخل هستند که دنبال قدرت طلبی و اختلاف اندازی هستند دنبال منافع خاص خود هستند. دنبال بقای خود هستند. (22/2)

1147- سال 97 با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شد تا مردم بیشتر به خرید محصولات ایرانی تشویق شوند،‌ اما پس از تحریم‌های پیاپی از سوی ترامپ و مخالفت‌هایی که با برجام شد، علی‌رغم تاکید مسئولان نسبت به برخورد با گرانی‌ها متاسفانه شاهد موج تازه‌ای از گرانی‌ها از سوی برخی صاحبان کارخانه‌ها و تولیدی‌ها در سراسر کشور هستیم. به نظر می‌رسد عده‌ای منتظر فرصت بودند تا مردم تشویق به خرید محصولات ایرانی شوند تا بتوانند با افزایش قیمت اجناس و محصولات کارخانه‌شان با گرانی به مردم خدمت کنند و این مسئله باعث هرج و مرج و بی‌نظمی‌در بازار شده است. به‌عنوان نمونه لبنیات برای چندمین بار گران شد و اعتراض مردم در مطبوعات هم هیچ تاثیری نداشت! عده‌ای از دلالان هم که چون سرمایه هنگفت دارند با خرید لوازم و مایحتاج ضروری مردم، انبارهاشان را پُر کرده و باعث احتکار در جامعه می‌شوند. (22/2)
1122- شنبه 22 اردیبهشت در ویژه‌نامه اقتصادی روزنامه آفتاب یزد خبر ممنوع‌الخروج شدن تولیدکنندگان سخت‌تر شد یا خبر هشدار دولت به بازار احتکار ممنوع، خبرهای خوبی بود، هرچند همه زودگذرند زیرا اقتصاد، همچنان ساختار اصلاح نشده‌ای دارد. (22/2)
0918- گاه مردم تماس می‌گیرند و بازرسان رسیدگی می‌کنند ولی همان‌گونه که گفته شد، فروشنده خلافکار نیست مهم دانه‌درشت‌ها و دلالان و صاحبان سرمایه‌های کلان و کارخانه‌دارانی هستند که ساز گرانی را کوک و افزایش قیمت دلار و سکه را بهانه‌ای برای افزایش قیمت‌ها می‌دانند و این موضوع باعث نارضایتی مردم از مسئولان، نظام،‌ کشور و رئیس‌جمهوری می‌شود. همان‌طور که گفته شده صنایع دستی که دانش‌بنیان کار کرده و توجه آنها به امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تولید داخل بیشتر بوده است در شرایط کنونی آسیب‌پذیری کمتری دارد. تاثیر کمرشکن خروج آمریکا از برجام بیشتر بر دوش مردم دارای موقعیت شکننده است. اقتصاد مقاومتی و توجه به درون به این معنا نیست که با بیرون تعامل نداشته باشیم، در اقتصاد مقاومتی درون‌زا و برون‌گرا بودن آمده است. باید مسئولان نبض بازار را به دست گیرند و با هرگونه افزایش خودسرانه قیمت‌ها به‌طور جدی برخورد کنند و رسیدگی به این‌گونه مسائل در حد شعار و حرف و خط و نشان کشیدن نباشد! (22/2)
1202- عاقلان و مسئولان نظام در این شرایط باید جلوی کسانی را که دنبال تفرقه انگیزی
هستند که بگیرند. کشور در حال حاضر نیاز به آرامش دارد نیاز به وحدت دارد باید با وحدت زیر چتر رهبری معظم و تدبیر دولت با مشکلات مقابله کنیم. (22/2)
1214- مشکل مردم ما فقط آمریکا نیست. مشکل کسانی هستند که در جامعه اختلاف می‌اندازند. ما اگر وحدت داشته باشیم آمریکا که هیچ، تمام دنیا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند. مشکل ما کسانی هستند که به بهانه دور زدن تحریم‌ها ساک‌های پول خود را پر می‌کنند، اینها هم دشمن هستند. (22/2)
1230- با خروج آمریکا از برجام کشور ما بیشتر از هر موقع نیاز به وحدت دارد. مدیران هم مصلحت اندیشی نکنند. نظارت دقیق بر عملکرد تمام سازمان‌ها نهادها و وزارتخانه‌ها داشته باشند که فردا مثل دوره احمدی نژاد گرفتار امثال بابک زنجانی‌ها و رانت خواران نشویم. اگر بخواهیم تاثیر تحریم‌ها کمتر شود باید مدیریت قوی داشته باشیم. (22/2)
1350- آنچه از تصمیم ترامپ در مورد خروج از برجام شکل گرفت به نوعی نادیده گرفتن قوانین حقوق بین‌الملل است و نمی‌دانم آیا در این مورد می‌توان شکایت بین‌المللی از طرف ایران و طرف‌های اروپایی مطرح کرد؟ (22/2)
آفتاب یزد: بله حق ایران جهت پیگیری حقوقی محفوظ است و لذا اروپا باید تصمیم بگیرد که می‌تواند مستقل از آمریکا تصمیم‌گیری داشته باشد و در برجام بماند یا خیر.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام