کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 01 بهمن 1397   Monday 21 January 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1714- حمایت از کارگاه‌های تولیدی و صاحبان حِرَف‌هایی که می‌توانند در عرضه و تولید کالای ایرانی نقش موثری در کشور داشته باشد، می‌تواند در ایجاد اشتغال جوانان بیکار سهم قابل توجهی داشته باشند و نباید مشکلات آنان نادیده گرفته شود. به‌عنوان مثال عده‌ای از کارآفرینان و صاحبان کارگاه‌های تولیدی که کارگران را در محیط کاریشان جمع کرده
و برایشان اشتغال ایجاد کرده بودند، آقامیری، صاحب ملک واقع در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان میثم، نبش کوچه میرنظامی‌(منطقه 14)، به بهانه تعمیر و بازسازی محل کسب و کار
نان‌آوران خانواده و مستاجران
خوش حساب و کتاب که هر ماه بدون اتلاف
وقت اجاره‌شان را پرداخت می‌کردند، عذرشان را خواست و آنان را بیرون کرد و به جای آنها عده‌ای از افغان‌ها را به گفته یکی از مستاجران و تولیدکنندگان که بیش از 300 نفر هستند به این مکان آورده و کارگاه را به خوابگاه افغان‌ها تبدیل کرده است و هر ماه مبلغی از آنان بابت اجاره خوابگاه می‌گیرد و این مسئله موجب نارضایتی ساکنان و کاسبان محل شده است. ظاهراً‌ مدت‌ها قبل درباره این موضوع استشهادیه تنظیم کرده‌اند تا به مراجع ذیصلاح تحویل دهند. برخی از ساکنان در گفت‌وگویی اظهار داشتند، اینجا محل زندگی و رفت و آمد خانواده‌ها و فرزندان ما است. چه تضمینی از لحاظ امنیت برای اعضای خانواده و فرزندان ما وجود دارد؟ آیا مسئولان از این وضع اطلاع دارند که عده‌ای از افغان‌ها شب‌ها در این مکان جمع می‌شوند و صبح زود هم خارج می‌شوند و این معضل موجب آسیب‌پذیری منطقه و ساکنان شده است. علی اکبر فرقانی (22/2)
1925- مدتی پیش آمار عجیب از میزان پوسیدگی دندان در ایران ارائه شد؛ 200 میلیون دندان پوسیده در دهان ایرانی‌ها! متاسفانه شیوع پوسیدگی دندان در کشور ما به علت گرانی بیش از حد هزینه‌های دندانپزشکی باعث شده بیماران تا موقعی که درد به سراغ‌شان نیاید،‌ به دندانپزشک مراجعه نمی‌کنند و این مسئله بیشتر باعث می‌شود دندان‌های خراب داشته باشند و عدم رسیدگی به دندان‌های خراب موجب عفونت به لثه‌ها می‌شود. بجاست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیشگیری و درمان بیماری دندان، چاره‌ای اساسی بیندیشد. (22/2)
1348- ترافیک خیابان درودیان و توقف و پارک خودروها در حاشیه برخی‌ خیابان‌های منطقه 14 باعث تغییراتی در حرکت اتوبوس‌های شرکت واحد از مبدا بلوار نیکنام‌ـ میدان هفتم‌تیر می‌شود. در گفت‌وگویی که با آقای سلمانی یکی از مسئولان خطوط اتوبوسرانی منطقه 14 انجام شد، گفت: برای پیشگیری از اتلاف وقت مسافران و سریع‌تر رسیدن آنان به مقصد ناچار به حذف ایستگاه میدان کلانتری شدیم و به جای آن مسافران می‌توانند از تقاطع خیابان شکوفه‌ـ‌ سیرجان که اتوبوس‌ها به جای عبور از خیابان سیرجان و گردش به چپ که هر لحظه احتمال حوادث ناگوار هم وجود داشت، استفاده کنند، رانندگان اتوبوس از بالای خیابان شکوفه حرکت می‌کنند و در ایستگاه سیرجان توقف و در خدمت مسافران هستند. بجاست از آقای سلمانی به خاطر اینکه به فکر رفاه و پیشگیری از اتلاف وقت مسافران هستند، قدردانی کنیم. (22/2)
1019- یک نماینده مجلس یادآورمی‌شود: «باید معیشت خانوارهای ضعیف تقویت شود»، ولی با حرف زدن تقویت نمی‌شود! مسئولان در تریبون‌ها و گفت‌وگو با خبرنگاران تا دلت بخواهد وعده‌ می‌دهند و درباره برخورد با گرانی سخن می‌گویند اما نتیجه صفر است. البته نوک انتقاد ما فروشندگان خرده پا نیستند که گران می‌خرند و مجبورند با سود اندک، گران بفروشند. (22/2)


برخی از فروشندگان میوه و تره بار‌ و اغلب میوه فروشان سطح شهر اصفهان به تقلید از یکدیگر و آنهایی که خلاف و تقلب را پیشه کرده‌اند، قیمت‌های کاذب و فریبنده و ارزانی را روی پلاکارد‌های مقوایی بزرگی نوشته و بالای میوه‌ها نصب می‌کنند، پس از جذب مشتری ساده دل و مغموم، میوه مثلا هندوانه یا گرمک یا موزهای نامرغوبی را که پایین‌تر و معمولا روی زمین چیده شده است را نشان داده و قیمت تابلوی بزرگ دست‌نویس کذایی را مربوط به آنها می‌گویند و به این ترتیب و با این کلک و ترفند زشت، مشتری را در مقابل عمل انجام شده قرار داده و عملا با ایجاد رودربایستی اجباری مجبور به خرید میوه با قیمت گرانتر آن‌هم با ترازوهای قبلا دستکاری شده و کم فر‌وشی نیز اضافه بر گرانفروشی و اجحاف خود می‌نمایند! چرا سازمان بازرسی تعزیرات حکومتی و ادارات و ارگانهای ذی‌ربط با بازرسی‌های نامحسوس رسیدگی و توبیخ و اقدام نمی‌کنند!؟
با سلام خدمت مسئولان محترم،آفتاب یزد.
من به‌عنوان یک راننده مینی‌بوس روزانه حدود 35 نفر را در داخل طرح ترافیک جابه‌جا می‌کنم (طی دو سرویس رفت و برگشت صبح و بعداز ظهر) نزدیک به 4سال است که این سرویس‌ها را دارم و هر سال اقدام به خرید طرح ترافیک می‌کنم، با سهمیه‌ای که برایمان در نظر گرفته بودند، اما می‌گویند که دیگر به شما سهمیه تعلق نمی‌گیرد و باید مثل ماشین‌های شخصی روزانه طرح بخرید. پلاک ماشن ما قرمز (عمومی) است و سالیانه بابت این پلاک حدود چهارصدهزار تومان مالیات می‌دهیم. اما از کمترین خدمات هم محرومیم. مسافران من همه کارمند و دارای ماشین شخصی هستند، اگر من دیگر قادر به انجام سرویس نباشم و حتی نیمی از آنها با ماشین خود تردد کنند، چه تاثیری در ترافیک دارد؟ امثال من زیاد هستند، مثل رانندگان سرویس بانک مرکزی خ جمهوری، بیمارستان شرکت نفت خ سخائی، بیمارستان نجمیه خ حافظ و...لطفا اگر برایتان مقدور است صدای ما را به گوش کسانی که باید برسانید و دعای خانواده ما را برای خود بخرید.باسپاس
مترو یا بازار؟ ایستگاه‌های مترو و ترن‌ها با وجود دستفروشان بی‌شباهت به بازار نیست. آیا مسئولان مترو قادر نیستند از ورود دستفروشان جلوگیری و آسایش مسافران را فراهم کنند؟ لطفا به تصویر ارسالی توجه کنید!
سلام، مجبور به وام گرفتن هستیم و زندگی خیلی‌ها فقط با وام گرفتن می‌چرخه یا ادامه داره،
اما دولت هم از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنه و برای دادن وام صدها هزارتومان یا بهتره بگم چندین میلیون تومان سود می‌گیره و چقدر مردم اذیت میشن واسه اینکه پنج یا ده میلیون تومان وام بگیرن و برای دادن ده میلیون تومان سه تا چهار میلیون تومان اضافه‌تر می‌گیرن (سود) و خیلی از مردم چقدر حرص می‌خورن و عصبی میشن بابت اینکه تو این شرایط مجبورن وام بگیرن!!!
مهندس فرزین جبلی؛ مدیر چایخانه خلیج فارس: وظیفه شناسی؛ از حسن نیت و وظیفه شناسی روابط عمومی شهرداری منطقه سیزده تهران به ویژه خانم حاتمی و معاون فنی و عمرانی منطقه از اینکه به سرعت پیاده رو مقابل ایستگاه اتوبوس و مغازه‌ها واقع در خیابان پیروزی، اقدام کردند، قدردانی می‌کنیم.
از توجه و پیگیری آقای سلمانی یکی از مدیران متعهد و تلاشگر شرکت واحد نسبت به ساماندهی خط بلوار نیکنام - میدان هفتم تیر، قدردانی می‌کنم. امیدواریم خدمات ارزنده ایشان از سوی روسای شرکت واحد و شهرداری مورد توجه و تشویق قرار گیرد.

بسیار خرسندیم از همدردی خانم‌ها و آقایان لایق ارجمند انساندوست و وطن پرست روزنامه وزین آفتاب یزد به خصوص جناب منصور مظفری عزیز که صدای دردمندان، بینوایان و فقرای بیمار را به گوش مسئولین و ملت میرساند.
...0918
گرایش و پایبندی به اخلاق و رفتار انسانی بدون اطاعت مطلق از مکتب مقدس قرآن کریم و حضرات چهارده معصوم (ع) امکانپذیر نمیباشد. قطعا و یقینا روش‌های دومی و دیگری که بتواند سربلندی، سعادت و رستگاری بشریت را تضمین کند در هیچ زمان و مکان وجود نداشته و کسانی که اینها را در جای دیگری سراغ و جستوجو میکنند دنبال سرابی بیش نیستند و بس.
...0938
با سلام، سرمقاله13 اردیبهشت به قلم آقای بردستانی بسیار عالی بود لطفا در حد امکان در فضاهای مختلف نشر دهید تا باعث آگاهی بخشی بیشتر مردم شود.
...0916
پرداخت وام توسط بانکها برای خرید کالای ایرانی، تحقق بخشیدن به شعار امسال است، اما به شرط آنکه وام های دریافت شده فقط و فقط در این زمینه مصرف و امکان هر نوع سوءاستفاده و اختلاسی نیز وجود نداشته باشد.
...0938
از کلیه نیروی مقتدر و عزیز انتظامی (فتا) و نیز عزیزان دستگاه قضایی مصرانه خواهشمندیم با عوامل و دستاندرکاران آن دسته از شبکه های فضای مجازی که با پیروی از خواهش های نفسانی و عناد عامدانه و عالمانه به شیوه های حرفه ای برنامه های گمراه کننده و ضد ارزشی را نشر و انعکاس می‌دهند به شدت برخورد کنند. به امید آن دورانی که پیام رسانه‌ای داخلی با برنامه‌های مفید و پاک دینی و انسان‌ساز جایگزین کامل آنها بشود. انشاءا...
...0938
حضرت امام جواد(ع) می‌فرمایند: ایستادگی و استمرار بر کار، سخت‌تر از اصل کار است.
...0938
مولای متقیان، حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: قیمت هرکس به اندازه کاری است که به خوبی می‌تواند انجام دهد.
...0938
سلام؛ سال‌های گذشته سازمان ترافیک از خودروهای عمومی برای تردد در محدوده طرح ترافیک 240 هزار تومان دریافت می‌کرد که در سال 95 این مبلغ به
480 تومان برای مینی‌بوس و 980 هزار تومان برای اتوبوس افزایش پیدا کرد و در
سال 96 مجدد این مبلغ برای مینی‌بوس 960 و برای اتوبوس به یک میلیون و نهصد هزار تومان افزایش پیدا کرد. یعنی حدودا سالی صددرصد. و این درحالی است که خودروهای عمومی به عنوان مسافربر شهری شناخته شده و به خاطر پلاک عمومی بودن مالیات مشاغل پرداخت می‌کنند و محدودیت تردد برای خودروهای شخصی به منظور کاهش بار ترافیک و آلودگی هواست نه درآمدزایی برای شهرداری.
ما سال گذشته به اتحادیه مینی‌بوسرانی، سازمان ترافیک، شهرداری، شورای شهر... مراجعه کردیم و هیچ یک از نهادهای مذکور به اعتراض ما رسیدگی نکردند و امسال طبق اعلام سازمان ترافیک و در سکوت مراجع نظارت کننده سازمان ترافیک اعلام کرده که نرخ عوارض ورود به محدوده برای همه خودرو‌ها چه عمومی و چه شخصی یکسان هست..
با توجه به بالا بودن نرخ تورم، گرانی و بی‌کیفیت بودن قطعات، بالا بودن دستمزد، تعمیرات لاستیک روغن سوخت بیمه مالیات و... هزینه‌های سرسام‌آور زندگی واقعا پرداخت روزی 36 هزار تومان(ماهیانه792000 و سالیانه9504000 تومان) عوارض غیرقانونی و زورکی برای صنف ضعیف و کم‌درآمدی مثل ما که مالیات مشاغل هم پرداخت می‌کنیم بسیار سنگین است.
لطفا صدای مارو به مسئولان برسونید.
با تشکر...


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام