کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 06 اسفند 1398   Tuesday 25 February 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: صفحه یک

اینجا و آنجا این همه از کودکان کار زباله‌گرد و اوضاع بسیار نابسامان آنان در گودها و گاراژ‌ها می‌خوانیم و می‌شنویم همچنین از نقشی که شهرداری و پیمانکاران بازیافت متصل به آن در مورد سامان دادن این مشکل بر عهده دارند و عوارضی که اهمال در رسیدگی به آن، سلامت جسم و روح این کودکان را
به طور جدی و هولناک تهدید می‌کند.
اما موضوع داغ این روزها انتخاب شهردار بود و ایهام بازی ادبی با عبارات :ساکن ساختمان خیابان بهشت،طبقه هشتم بهشت،فینال در بهشت و... که گاهی از فرط تکراری و کپی‌کاری به مرحله ملال آور می‌رسید و بالاخره خدا به داد ملت رسید و با انتخاب شهردار آنها را از این ادبیات ژورنالیستی و جدال‌های سیاسی چاشنی آن نجات داد.
در همین حال و هوا مواجه با فیلمی در فضای مجازی می‌شویم که در آن یک مامور شهرداری در حال ضرب و شتم یک انسان است و با کمال وقاحت به سمت دوربین شهروند خبرنگار می‌آید و با قلدری و لمپن مآبی به او می‌گوید :فیلم بگیر....کارگر خودم است دلم می‌خواهد بزنمش.
راستی این وقاحت از کجا آمده و بارور شده است؟
اعضای محترم شورای شهر، شهردار منتخب گرانقدر، از شما انجام کارهای شاق نمی‌خواهیم.لطفا به زورگویی‌ها، بی‌قانونی‌ها، قانون دورزدن‌ها و قلدر مآبی‌های نهادها و افراد زیرمجموعه خود رسیدگی بفرمایید.
کدام اختیار و حاشیه امن به یک مامور شهرداری اجازه چنین هتک حرمت و ضرب و شتمی را داده است؟
البته کار این مامور جزء،که خود به نوعی قربانی در بازتولید خشونت در جامعه است،شاید نوک کوچک کوه یخ بزرگی است که از آب بیرون زده و مشتی نمونه خروار از تعاملات انسانی امروز ماست.
نو شهردار محترم تهران، امیدواریم حضور شما در این پست منشا خیر باشد و این مهم وقتی حاصل می‌شود که هر جا در زیرمجموعه‌های شهرداری حاشیه‌ها ی امن فراقانونی و قلدرمآبی می‌بینید، درصدد ریشه‌کن کردن آن برآیید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام