کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 02 اسفند 1397   Thursday 21 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: اجتماعی

رئیس مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: «وزارت بهداشت در رابطه با معتادان متجاهر به درستی عمل نمی‌کند. دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز ملاحظه کاری می‌کند و اعلام نمی‌کند که کدام دستگاه وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهد.» فرید براتی سده (رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور) در گفت‌وگو با ایلنا در رابطه با اقدامات بهزیستی در سامان بخشیدن به وضعیت معتادان متجاهر بیان داشت: «متن قانون برنامه ششم کشور که مصوب مجلس شورای اسلامی است از طرف رئیس جمهور ابلاغ شده و در بند ۳ ماده ۸۰ این قانون در بحث معتادان متجاهر و بی‌خانمان آمده است که بهزیستی و شهرداری‌ها باید مراکزی را برای تحت پوشش قرار دادن این افراد داشته باشد. نیروی انتظامی نیز موظف است پس از اخذ دستور قضایی و با دستور قاضی نسبت به جمع‌آوری این معتادین و تحویل آن‌ها به این مراکز (بهزیستی یا شهرداری) اقدام کنند.»
مراکز کاهش آسیب‌ دو تا سه سال حمایت نشد
او افزود: «در سال‌های گذشته مراکز کاهش آسیب، اندکی HIV و ایدز را در کشور کنترل کرد. برای اینکه بودجه و اعتبار به این مراکز تعلق گرفت و ستاد مبارزه با مواد مخدر به بهزیستی، وزارت بهداشت، سازمان زندان‌ها اعتبار داد و طرح جلو رفت؛ اما ناگهان بخش اعظمی از اعتبارات کم شد و مراکز کاهش آسیب‌ها دو تا سه سال حمایت نشد. از خدمات کاهش آسیب کسر شد و به بخش جمع‌آوری و دستگیری منتقل شد و این کار توسط دبیرخانه ستاد صورت گرفت و بخش کاهش آسیب عملا ضربه خورد.» رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در ادامه تاکید کرد: «برای بار چندم نیز از طرف مسئولان این مسئله مطرح می‌شود که برای این معتادان اردوگاه‌هایی در نظر گرفته شود، مسئله این است که تجربه اردوگاه در دنیا و کشور ما شکست خورده است. چند بار باید این طرح را اجرا کنیم و شکست بخورد. سازمان زندان‌ها که اردوگاه‌های مختلف داشتند به مشکل برخورده است. اردوگاه‌ها را احداث کردیم، معتادان را به آنجا منتقل کردیم و از دل آن HIV و ایدز و هزاران مشکل دیگر بیرون آمد.این فقط هزینه برای مردم است با توجه به این وضعیت باید از حداقل امکانات و بودجه‌ها بیشترین استفاده و بازدهی را داشته باشیم. متاسفانه اگر نخواهیم این مسئله را بپذیریم با مشکل مواجه می‌شویم.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام