کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 29 مهر 1397   Sunday 21 October 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: گلدونه

اگر دلایلی برای پابرجایی نظام هستی وجود داشته باشد یکی از آنها نظم است. اصلا اگر یک ریشه یابی سرانگشتی هم انجام دهید کاملا پیداست که نظام باید از نظم نشات گرفته باشد.با گشتی سرسری در تاریخ هم به راحتی به این نتیجه خواهید رسید که رعایت یا عدم رعایت این اصل،ریشه تمام استواری‌ها‌ و زدوده شدن‌ها‌یی است که بر سرنوشت تک تک نظام‌ها‌ی هنوز پابرجا یا از میان رفته سایه افکنده. دور و اطرافتان را خوب نگاه کنید؛ ما
در این چرخه گریزناپذیر،کجای راه هستیم؟
پی و ستون‌ها‌یمان را مستحکم می‌کنیم یا زیر پای استواری مان را خالی؟
چیزی که بر همه عیان است اینکه حجم دولت ما به تنهایی از حجم تمام کارمندان چندین و چند کشور بزرگتر است و تا دلتان بخواهد مدیر و وزیر
و وکیل و وصی برای مردم کاشته و انگاشته‌ایم؛ تلاشی کاملا ابتدایی برای برقراری هر چه فراگیرتر نظم. اما حاصل این لشگرکشی پرهزینه چه بوده؟ جز ناهماهنگی و بی نظمی بیشتر فلان مسئول.
موعد پرداخت بدهی سازمانی را امروز اعلام می‌کند و مسئول دیگری فردا انکار! یکی مستعفی می‌شود و باز هم استخدام،آن یکی چند منسب را اشغال می‌کند و از پس یکی شان هم برنمی آید.تالابی خشک می‌شود و انگشت اتهام است که به سوی هم دراز می‌کنند.بازار ارز ملتهب می‌شود و جای روشنگری دست به دامان ماموران می‌شوند. در تمام مدت اشتغال به پست و مقامشان،پیش و بیش از آنکه در فکر انجام وظیفه و خدمت رسانی به مردم باشند،در تلاش و تکاپو برای حفظ پست و منسب‌شان به هر قیمتی‌اند. بی هیچ شک خود را پایبند به نظم و نظام می‌دانند و هر که را اقدام به نقدشان کند متهم می‌کنند به خارج بودن از قاعده نظم و نظامی که برای خود ساخته اند. کدام نظم؟ کدام. .. ؟ چقدر غافل اند از اینکه حفظ نظام در حفظ نظم است نه حذف آن.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام