کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
یکشنبه, 29 مهر 1397   Sunday 21 October 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: تاریخ

می گویند مردی دیر به ترمینال رسیده و اتوبوس را از دست رفته می‌بیند.با این حال خم به ابرو نیاورده و ضمن رو کردن به بدرقه کنندگان،"بلیتش دست من است.کجا می‌تواند برود؟" را اظهار می‌نماید.
لطیفه فوق،شرح حال خیلی از ما ایرانی‌ها‌ست و به همین دلیل بسیاری از ما با خوش خیالی داشتن بلیت اتوبوس، در گمان باطل اینکه اتوبوس جای دوری نخواهد رفت به سر می‌بریم.
روزگاری در سرزمین ما نمره انضباط بالای دانش آموزان معلول دست به سینه نشستن مدام،بلند شدن و نشستن متعاقب برپا و برجای مبصر،در دفترهای خط کشی شده و تمیز مشق نوشتن و جیک نزدن در تمام مدت تدریس آموزگار(سوال پرسیدن هم نوعی جیک زدن به حساب می‌آمد) بود.
با چنین آموزش انضباطی بود که اولیای امور تعلیم و تربیت فکر می‌کردند بچه‌ها‌ی آموزش دیده، در بزرگسالی در بین خطوط رانندگی خواهند کرد و زباله‌ها‌ی خود را جز در محل‌ها‌ی مجاز نخواهند انداخت.
قطعا اوضاع و احوال تربیت مدیر ما نیز چندان بهتر از شیوه بار آوردن دانش آموزان منضبط و حرف گوش کن نیست و به همین علت سرزمین ما از معضل نداشتن مدیران شایسته و کاربلد ,رنج فراوان می‌برد.
نکته جالب توجه این است که تحصیل در کلاس‌ها‌ی مدیریت معمولا ارفاقی است که به سلبریتی‌ها‌ی مختلف،اعم از سیاسی و هنری و ورزشی، شده و باعث می‌گردد بسیاری از افراد،بی آنکه نبوغ خاصی داشته باشند،دو کار سخت را همزمان یا با تاخیری 20-10 ساله انجام دهند.
همه ما خوب می‌دانیم که تحصیل در مقاطع بالا اصلا کار آسانی نیست.از طرف دیگر یک ورزشکار یا هنرمند حرفه‌ای شدن نیازمند انجام تمرینات سخت و طاقت فرساست که در توان همه افراد جامعه نمی‌باشد.روی این حساب آدم‌ها‌یی که هم درس و مشق را کاملا جدی می‌گیرند و هم یک ورزشکار یا هنرمند حرفه‌ای بار می‌آیند اشخاص خاصی هستند که می‌باید در هر جامعه‌ای انگشت شمار باشند.
متاسفانه در کشور ما هرگز اینطور نبوده و اگر در سالیانی دور درس آنقدر ارزش داشته که معلمین و آموزگاران گرامی نمره ورزش شاگرد زرنگ‌ها‌ی کلاس را هم بیست می‌دادند،این روزها اوضاع دچار تغییر 180 درجه‌ای شده و مسئولین و متولیان آموزش عالی بر آن شده اند که نشستن بر کلاس‌ها‌ی مدیریت را ارزانی افتخار آفرینان ورزشی،هنری و سیاسی که خیلی هم اهل درس خواندن نبوده اند سازند.
قطعا این نحوه گزینش دانشجو نه بر اعتبار سلبریتی‌ها‌ خواهد افزود و نه موجب خواهد شد که اشتباهات هنری،ورزشی و سیاسی آدم‌ها‌ی شناخته شده کمرنگ تر به نظر برسد.به عنوان نمونه تحصیل در مقطع دکترای(در هر رشته‌ای که باشد!)دایی و فردوسی پور آن‌ها‌ را دوست داشتنی تر نکرده و اخذ «پی اچ دی» جواد خیابانی موجب نمی‌شود که سوتی‌ها‌ی او نادیده گرفته شود.
موضوع این است که کم سوادهایی که سر کلاس‌ها‌ی مدیریت می‌نشینند اگر در آینده مدیر نشده و به همان کار قبلی‌شان ادامه دهند متهم به این خواهند شد که جای کسانی که می‌توانستند مدیران قابلی گردند را تنگ کرده اند و اگر دست اندرکار مدیریت شوند آروزی "کاش به همان کار قبلی‌شان می‌چسبیدند" را متوجه خویش خواهند دید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام