کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
سه شنبه, 28 خرداد 1398   Tuesday 18 June 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 25 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: صفحه یک

نبرد سه شنبه می‌تواند نام گلی باشد.گلی در غلغله کف و هورا.شفر که در نصف جهان دستمال سفید را بالا برد و روی زانوانش راه رفت، سلاح‌ها‌ را ساخته و به تاراندن سبزها در دیگ جوشان فکر می‌کند.نبرد سه شنبه برای مرد آلمانی حکم مرگ و زندگی را دارد. او برای آنکه آبی‌ها‌ راسه ستاره کند باید لبخند بناپارت فاتح را بر لبانش بنشاند و قلعه را به مسلخ بفرستد.
سبزهای زاینده رود که درخانه طعم گز سکه‌ای را چشیدند برای سبقت از کنار ماشین لاجوردی امروز به آب و آتش خواهند زد.امیر قلعه درقامت گرگی باران دیده خوب می‌داند گذر ازجهنم چه مصایبی دارد.
امروز هشتاد هزار سینه چاک بیقرار که پرچم‌ها‌ی دریایی را در باد می‌رقصانند برای استقلال سنگ تمام خواهند گذاشت، اگر پای زندگی به میان آید و ذوب با پلن‌ها‌ی فرمانده غریبه، خوار و خفیف شود.
چراغ‌ها‌ یکی یکی در آزادی روشن خواهند شد اگر اصفهانی‌ها‌ از لبه تاریک ترین پرتگاه سقوط کنند و با چشم‌ها‌ی از حدقه درآمده در تاریکی پایتخت محو شوند و تمام.
بهتر است تا عصر پلک نزنیم و نفس نکشیم. انگار راه قله‌ها‌ در قاره کهن از آوردگاه تهران می‌گذرد.باید منتظر ماند و دید صدای انفجار آسمان خراشی چون مامه تیام موجب شکار قشون امیر قلعه خواهد شد.وقتی قرار است یکی حذف شود و دیگری سر به آسمان بساید لابد باید بهار را بر تن چمنزاز پرچ کرد و به رد پای جنگجویان در مرتع سبز زل زد.امروز غروب معلوم خواهد شد ذوبی‌ها‌ روی مین‌ها‌ی مخفی کاشته شده به دست شفر خواهند رفت یا با آخرین سوت قاضی میدان خاطره‌ها‌ را درعکسی ذخیره می‌کنند؟پرواز وسوسه شیرینی است که در روح توپچی‌ها‌ رخنه خواهد کرد. پرواز پس از به خاک و خون کشیدن سیم خاردارهایی که روی پنجه پا
جان می‌دهند. امروز رقابت دو تیم در مخمل سبز آزادی دیدن دارد. لابد این را امیر بهتر از هر کسی می‌داند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام