کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
شنبه, 27 بهمن 1397   Saturday 16 February 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 24 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: صفحه یک

علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر در نطق جلسه علنی مجلس با اشاره به آتش زدن پرچم آمریکا در صحن علنی مجلس، عنوان کرد: آتش زدن پرچم کشورها در فرهنگ اسلامی هیچ جایی ندارد و در منطق سیاسی و نگاه عقلانی هم مردود است. خروج آمریکا از برجام احساس شعف عده‌ای در داخل برای تسویه حساب سیاسی با دکتر روحانی و ظریف فضای حساس کنونی را به جای بهره‌گیری برای تقویت همبستگی و امنیت ملی تبدیل به فضای عقده‌گشایی علیه دولت کرده است. روشن است که دشمن از اختلاف و تفرقه ما دلخوش و از همبستگی ملی ما نگران و خائف خواهد بود.رحیمی با بیان اینکه عجیب است این مهم برای افرادی که مدعی بصیرت هستند همچنان مورد غفلت آشکار است، اظهار کرد: آتش زدن پرچم کشورها در صحن مجلس را هیچ‌گاه نماد انقلابی‌گری نمی‌دانیم. تلاش برای اهتزاز پرچم ایران در حوزه دیپلماسی، صنعت، کشاورزی، تجارت، علم و فناوری و ورزش هنر ما و فرزندان توانا و غیور ایران اسلامی است. گویا عده‌ای در تلاشند در موضوع برجام دولت را مبسوط‌الید معرفی کنند و با تخریب دولت به دنبال مقصرسازی در اذهان مردم باشند. به گزارش ایلنا، وی خطاب به نمایندگان مجلس و مردم عنوان کرد: فراموش نکنیم برجام تصمیم نظام بود و بخشی از کارنامه کل حاکمیت از برجام نه جناحی است، نه سیاسی است و نه مربوط به دولت خاص است. سند برجام را تقدیم می‌کنم تا همچنان که همچنان مجموعه نظام در تلاش برای تعیین تکلیف برجام است شما هم از این سند بین‌المللی که مجموعه حاکمیت در جهان آن را امضا کرده است صیانت کنید و از هر گونه تعرض مصون بدانید.

حرکت نمادین یک نماینده مجلس
در انتقاد به آتش زدن برجام
علیرضا رحیمی همچنین در بخشی از نطق خود در جلسه علنی مجلس یک نسخه از برجام را تقدیم پزشکیان که برای ساعاتی ریاست جلسه را بر عهده داشت کرد و گفت: برجام مصوب کل حاکمیت نظام است و مربوط به دولت نیست. این نسخه را تقدیم هیئت رئیسه می‌کنم تا همچنان مجلس از این سند بین‌المللی که مجموعه حاکمیت در جهان آن را امضا کردند، نگهداری کند و از هرگونه تعرض مصون بماند. اکنون مجموعه نظام در تلاش برای تعیین تکلیف برجام است.در حاشیه صحبت‌های رحیمی و پس از آن تعداد بسیاری از نمایندگان با فریاد، احسنت احسنت گفتند.در مقابل هم تعدادی از نمایندگان به نشانه اعتراض در مجلس فریاد می‌زدند.به گزارش ایلنا، ذوالنور رئیس کمیته هسته‌ای مجلس که روز چهارشنبه هفته گذشته با حضور در پشت تریبون کاغذی نمادین به نام برجام را آتش زد، درخواست بیان اخطار را داد که بر خلاف فریادهایش اجازه بیان اخطار به او داده نشد. رحیمی بعد از نطقش مورد استقبال اکثریت اعضای فراکسیون امید قرار گرفت و تعدادی از آنها با او دیده‌بوسی کردند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام