کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 01 بهمن 1397   Monday 21 January 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 23 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1415- توقف اتوبوس‌های برون شهری خارج از پایانه و ترافیک؛ بزرگراه بعثت به ویژه مقابل پایانه مسافربری جنوب ترافیک سنگینی دارد، برخی رانندگان اتوبوس برون شهری به جای اینکه در داخل پایانه مسافرگیری کنند، خارج از پایانه این کار را انجام می‌دهند که این کار غیرقانونی شان بیشتر موجب ترافیک بزرگراه می‌شود. از ماموران راهنمایی و رانندگی منطقه و مدیر پایانه مسافربری جنوب تقاضا داریم با صدور اطلاعیه‌ای به تمامی‌تعاونی‌های مسافربری پایانه مربوط، رانندگان را ملزم به رعایت مقررات کنند و در صورت تخلف برابر مقررات با رانندگان خاطی برخورد کنند. با تشکر/ علی اکبر فرقانی (21/2)
1952- تلگرام طلایی؛ تلگرام، مخالف و موافق فراوان دارد، با این حال با استفاده از فیلترشکن با کمی‌صبر و تحمل و سختی می‌شود وارد تلگرام شد و این مسئله به نفع شرکت مخابرات شده است به دلیل اینکه از حجم بسته‌های خریداری شده کسر می‌شود و مشترکان تلفن همراه مجبورند پول بیشتری برای شارژ بسته‌های اینترنتی بپردازند. ناگفته نماند تلگرام طلایی را هم با همان مزایای تلگرام قبلی بدون فیلترشکن و به راحتی می‌شود استفاده کرد. لطفاً این موضوع را برای اطلاع مخاطبان چاپ کنید. (21/2)
1312- جوان گرایی؛ مسولان ذی ربط این نکته را در نظر بگیرند که جوانان مستعد، تلاشگر و نابغه‌ها، سرمایه‌های ارزشمند کشورند. برای بهره گیری از خرد و توانایی این گونه افراد، باید سرمایه‌گذاری‌های بیشتری انجام شود و ادارات و سازمان‌هایی که کارکنان بازنشسته و دعوت به کار دارند، از وجود
جوانان استفاده کنند و فقط شعار
جوان گرایی ندهند! (21/2)
0914- گلایه از هزینه‌های بالای آزمایشگاهها؛ برخی خدمات به بیماران
از جمله آزمایشهای خون، ادرار و مدفوع برای
پیشگیری یا درمان که از سوی پزشکان برای بیماران نوشته می‌شود، متاسفانه با قیمت‌های بالا محاسبه می‌شود. مشخص نیست بر چه اساس نرخ آزمایشگاه‌ها تعیین می‌شود. آیا این گونه خدمات هم ارتباطی به افزایش نرخ دلار و سکه دارد؟ چرا در تمام موارد مردم باید تاوان این گونه نابسامانی‌ها را بپردازند؟ دیواری کوتاه تر از مردم ندار، بیمار و مستضعف و کم درآمد وجود ندارد؟ (21/2)
1217- خودروهایی که از بزرگراه شهید حقانی به سمت میدان ونک می‌روند، به دلیل ترافیک سنگین چهارراه جهان کودک و میدان ونک و معطلی زیاد پشت چراغ قرمز، خسته می‌شوند. از مسئولان راهنمایی و رانندگی و شهرداری منطقه سه تقاضای رسیدگی و رفع مشکل ایجاد شده را داریم. (21/2)
2311- شهردار گرگان و مسئولان کمیته امداد در دسترس نیستند، اما...! مدتهاست درباره نارضایتی از عدم رسیدگی شهردار این شهر به محله‌ها و کوچه‌های قدیمی‌و مشکلات شهری، درخواست، انتقاد و گلایه‌های فراوان چاپ شده است، اما دریغ از رسیدگی به موضوع، از جمله روزهای گذشته هم درباره خیابان شهدا، لاله ششم، بن بست یکم میخچه گران، که نه جوی آب و نه آسفالت درست و حسابی و نه سنگفرش دارد، مطلبی چاپ شد، شهردار گرگان به روی مبارکشان نیاوردند، اما همین که دیوار خانه‌ای قدیمی(شخصی)، و صاحبخانه که زیرمجموعه کمیته امداد است و هر لحظه احتمال ریزش دیوار قدیمی، کاهگلی و تَرَک خورده! وجود داشت در روزنامه وزین آفتاب یزد چاپ شد که این موضوع هم به بی خیالی و بی توجهی برخی مسئولان این شهر گذشت، تا اینکه روز گذشته به کمک یکی از فامیل‌ها مبلغی به عنوان قرض در اختیار صاحبخانه قرار گرفت تا بتواند دیوار را تعمیر کند و مبادا بر روی همسایگان آوار شود. همین مسئله باعث شد کارکنان وظیفه شناس شهرداری اعلام حضور و از صاحبخانه و استادکار ـ بناـ سوال و جواب کنند! اما برای رسیدگی به مشکلات و درخواست‌های شهری سر و کله شان پیدا نشد، حالا که برای تعمیرات دیوار، سازندگی و پیشگیری از خطرات احتمالی دست به کار شده اند، می‌آیند و می‌روند تا از قافله عقب نمانند! علی اکبر فرقانی (21/2)
۱۱۵۷- با خروج آمریکا و تصمیم منطقی رئیس‌جمهور که با راهنمایی مسئولان شورای امنیت ملی و هدایت رهبری که در بازی کثیف آمریکا نیفتادند بهترین ضربه را به آمریکا زدند. و در دام بازی آمریکا و اسرائیل گرفتار نشدند. آمریکا ۴۰ سال است با ما دشمن است. (۱۹/۲)
۱۴۴۲- از شما خواهش می‌کنم در مورد دلار و سکه چیزی ننویسید مگر ما مردم با ریال خرید نمی‌کنیم؟ آن روزنامه‌هایی که آتش بیار معرکه هستند از افزایش دلار دم می‌زنند چرا برخی مغرضین آنقدر آتش بیار معرکه‌اند. دلار مگر چقدر با زندگی ما سروکار دارد؟ (۱۹/۲)
۱۶۱۹- از سه نفر کاندیدای شهرداری آن یکی شهردار خواهد شد که تعهد کند به گذشته کاری نداشته باشد! (۱۹/۲)
۱۶۲۱- این درست است که می‌گویند مرگ فقیران و فساد ثروتمندان صدا ندارد؟ (۱۹/۲)
۱۷۲۰- وزارت کشور پاسخگو باشد. طبق قانون، نمایندگان شوراهای روستاها باید از همان اهالی باشند. متاسفانه در روستای نیک‌نام‌ده این موضوع پیاده نشده و چند تن از اعضای نمایندگان روستا اهل این مکان نیستند. چرا باید غیربومی‌ها به عنوان نماینده یک مکان انتخاب شوند؟ (۱۹/۲)
۲۰۴۰- مشکل من شهروند فقط دشمنی‌های آمریکا نیست. افرادی هستند که در میدان دشمن قلم‌فرسایی می‌کنند. چرا شورای نظارت بر مطبوعات به اینها توجه نمی‌کند؟ چرا برخی روزنامه‌های معلوم الحال جامعه را مایوس می‌کنند؟(۱۹/۲)
۲۰۴۳- جامعه امروز ما قبل از هر چیز احتیاج به وحدت دارد به اتحاد ملی نیاز دارد. برخی رسانه‌ها مردم را مایوس نکنند. عاقلان جامعه به کسانی که جامعه را ملتهب می‌کنند تذکر بدهند. این کشور شهید داده بهترین فرزندان را اهدا کرده، سزاوار نیست برخی با رفتارهای خود به کشور لطمه بزنند. (۱۹/۲)
۲۱۳۰- بهترین راه‌حل مشکلات، وحدت و استفاده از کارشناسان واقعی برای رفع مشکلات کشور است. باید مردم از مدیریت‌های جامعه راضی باشند وگرنه با نارضایتی مردم مشکلات بیشتر می‌شود. (۱۹/۲)
۰۷۴۶- به آقای حاتمی‌کیا باید گفت تبلیغ برای یک فیلم هم حدی دارد، نمی‌شود عده‌ای با لباس داعش که در این سال‌ها باعث وحشت خاورمیانه شده‌اند با اسلحه به یک پاساژ بزرگ بروند و توقع داشت مردم نترسند و با یک معذرت‌خواهی کار را خاتمه یافته دانست. (۲۰/۲)
آفتاب یزد: ضمن تقبیح و سرزنش چنین اعمال و تبلیغاتی برای یک فیلم ظاهرا طبق خبرها خود آقای حاتمی‌کیا از اجرای چنین برنامه و تبلیغی خبر نداشتند. پس از آن برنامه بود که عذرخواهی کردند.
۰۷۵۷- کارشناسان اعلام کرده بودند با وجود فیلترشکن‌های امروزی فیلتر کردن تلگرام امکان ندارد. اما گفته شد تعدادی از تلگرام شکایت دارند. اما تعداد زیادی کاربر از مردم با فیلترشکن‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند که با توجه به نارضایتی دولت از انسداد تلگرام بهتر است فیلترکردن آن به رای مجلس که در راس امور است یا همه‌پرسی گذاشته شود. (۲۰/۲)
۰۸۳۲- آقای حسن روحانی! به مردم واقعیت را بگویید. قرارمان این نبود. به مردم انقلابی واقعیت‌ها را بگویید. (۲۰/۲)
۰۹۲۳- من واقعا از اینکه این مشکل برای برجام به وجود آمد ناراحتم. چرا دلواپسان به دولت ایراد می‌گیرند. این اقدامات با هماهنگی تمام مسئولان نظام بود. چرا برخی دائما از برجام بد می‌گویند که مطلوب نبوده؛ چرا نبوده؟ چگونه با این حرفها همدلی و اتحاد به وجود آید؟ (۲۰/۲)
۰۹۳۶- در رابطه با آن پیش‌بینی‌ها که در صفحه اول روزنامه نوشته‌اید واقعا آقای شریعتمداری یک بار اینها را بخواند. این چه حرفهایی است که می‌زند؟ از این پیش‌بینی‌ها برای خودت بکن. چرا تفرقه‌ می‌اندازی؟ چقدر مردم از تو شکایت کنند؟ (۲۰/۲)
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند: آنان که وقتشان پایان یافته خواهان فرصت‌اند و آنان که فرصت دارند کوتاهی می‌کنند. (نهج البلاغه)
...0938
الزام درج قیمت‌های واقعی و مورد تایید، اقدامی راهبردی برای جلوگیری از افزایش تورم و گرانی است و امکان هر نوع سوءاستفاده در معاملات را به صفر می‌رساند.
...0938
حضرت امام علی(ع) می‌فرمایند:"فرصت‌ها مانند ابرها می‌گذرند پس هرگاه فرصت‌های نیک به دست آوردید آنها را غنیمت بشمارید."
...0938
ارتکاب گناه بزرگ ترین ناشکری و ظلم و سرانجام تداوم آن کفر و نفاق است.
...0938
بیماری‌های خطرناکی مانند هپاتیت، دیابت،چربی و فشارخون،تالاسمی، سرطانی، اعصاب و روان و... که متاسفانه گریبان‌گیر بسیاری از مردم شده است به دو علت اصلی عدم اطلاع‌رسانی‌های جامع و عدم انجام معاینات دوره‌ای حداکثر سالیانه مربوط می‌شود.
...0938
چه شد که طرح دوفوریتی با امضا بیش از217 نماینده ما مردم برای لغو
ممنوعیت های 2500سی سی 40هزار دلاری غیر مردمی در حوزه خودرو یک دفعه تبدیل به یک فوریت می‌شود؟ نمایندگان ما مردم در مجلس چیکار می‌کنند؟
...0933
کمک شهرداری به مداحان یا به حسینیه‌ها برای پخت آش نذری لزومی ندارد. بهتر نیست آن دو میلیارد تومان به داروی بیماران قلبی دیابتی و کلیوی داده شود یا خرج سیل‌زده‌ها یا زلزله زده‌ها شود.
...0918
حضرت علی (ع) می‌فرماید هرگاه عصبانی شدید اول وضو بگیرید بعد دو رکعت نماز بخوانید.
...0912
متاسفانه با تهدید به اخراج اضافه کاری‌ام را با داشتن دو دختر دانشگاهی و دبیرستانی برای تامین معاش قطع و با تهمت بنده را به کم‌کاری متهم کرده و شغل اداری‌ام را که طبق حکم کارگزینی کاربر سیستم پرسنلی بودم ازم گرفتند.
...0919
سردبیر محترم نشریه آفتاب سلام. خسته نباشید، در صحنه تصادف همه کس خود را از دست داده و از فرزندان ترخیصی بهزیستی هستم که با حمایت مسئولان محترم نظام تحویل جامعه شده‌ام و در حال حاضر با28 سال سابقه رسمی و دیپلم در شرکت توسعه گردشگری ایران وابسته به میراث فرهنگی گروه شغلی ام3 می‌باشد.
...0919
حمایت از صندوق بین‌المللی پول از ارز تک‌نرخی ایران راه به جایی نخواهد برد. این حرف‌ها مصرف داخلی دارد تا کار به کاردان سپرده نشود سقوط ارزش پول کشور روز به روز بدترخواهد شد. دو سال پیش مردم ماشین داخلی چند ماهی نخریدند به علت بی‌کیفیتی و گران بودنش دولت 200میلیارد به کارخانه ماشین‌سازی برای وام داد، چه شد فقط سود آن جیب کسانی رفت که از هر خودرو مبالغ هنگفتی سود می‌برند. خودرو باز بی‌کیفیت خریداران بدهکار آش همان آش کاسه همان کاسه.
...0918
هدفمندی یارانه‌ها یک ترفند بی‌هدف بود و گردابی بود برای اقتصاد کشور بدتر از گرداب برمودا که ثروت کشور را بلعیده و کسی توان مهارش ندارد چون که کار دست کاردان نیست.
...0918
اگر چه در این زمانه هر کاری از انسان بعید نیست اما واقعیت دیگری وجود دارد که مخزن‌های جایگاه‌ها وقتی همیشه نصفه باشند سقف آنها عرق می‌کند قطره قطره در ته مخزن جمع می‌شود حتی باک خودروها هم چنین است. با به آخر رسیدن سوخت مخازن احتمال وجود آب هست که حاصل عرق مخازن است. نفت سفید را می‌شود با بنزین مخلوط کرد اما آب سنگین است امکانش بسیار کم است و گازوئیل چرب است به راحتی مشخص می‌شود و دود دارد اما آب علاوه بر ریپ زدن ماشین بخار سفیدی تولید می‌کند این تجربه را با کار کردن در یک شرکت
راه سازی آموخته‌ام.
...0918


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام