کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 01 بهمن 1397   Monday 21 January 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 19 اردیبهشت 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

سلام‌. ای‌کاش همه‌ اختلاسگران واقعی هم دستگیر می‌شدند.
همان‌طوری که کشورهای خارجی دنبال این هستند که ایران را خلع‌سلاح کنند تا مثل یمن تفنگ هم نداشته باشد تا آنها بتوانند ایران را مثل افغانستان، یمن و سوریه شخم بزنند عده‌ای هم در داخل برای تضعیف پلیس با بهانه جناحی و مظلوم‌نمایی همان خط خارجی‌ها را عمل می‌کنند تا پلیس چرات نداشته باشد در برابر مجرمان و قانون شکنی‌ها از خود واکنش نشان بدهد. کشورهای اروپایی مرتبا از مخلان امنیت جامعه، از قاچاقچیان و از قانون‌شکن‌ها به بهانه حقوق بشر حمایت می‌کنند.
سلمان:واقعا چمران یک نفر آدم چقدر می‌تواند موثر باشد که شما از آمدنش می‌ترسید؟؟
در مورد یادداشت آقای کریمی درخصوص ویتنام: ویتنام به مرحله جدیدی وارد شده یعنی بالانس نیروها و رفع انحصار چینی که منافع ملی ویتنام را تهدید می‌کند و با ایجاد بالانس سعی در مهار چین دارد یعنی این نه از سر خوشنودی از آمریکاست بلکه دفع نیروی امپریالیستی دیگری به نام چین است یعنی چین نقش آمریکای قدیم را بازی می‌کند و چین جدید یا آمریکای کنونی باید آن را دفع کند.
سیدعلی برجی: شما را به قرآن نذارید دارو گران شه، همین جوری هم نمی‌تونیم دارو بخریم.
با سلام و احترام. من از طرفداران روزنامه آفتاب یزد هستم اما واقعا متاسفم برای مطالب روزنامه در مورد رضایت مردم مازندران از فیلم بی‌مزه پایتخت 5، مگر شما در اینجا زندگی می‌کنید که از طرف ما حرف می‌زنید من و خیلی از مردم شریف از تلاش برخی از نمایندگان خوب و ارزشمند استان تقدیر می‌کنیم.
عاقبت ما بخیر نمی‌شود مگر عاقبت‌اندیش باشیم.
مشکلات همیشه هستند. همیشه پیدا کردن راه حل نیمی از مشکل رو حل می‌کنه. جالب اینجاست گاهی دنبال راه حل نیستیم.
به عنوان یک ایرانی اصیل و انسان‌دوست و آزادیخواه، وقایع وحشتناک اخیر در سوریه که حاکی از بمباران‌های شیمیایی مناطق مسکونی در این کشور جنگ زده و ‌ویران شده توسط دشمنان بشریت و انسانیت و افراد خودخواه و انسان نما که بخش‌های وسیعی از این کشور را با بمباران و حملات وحشیانه شیمیایی مردم بی‌گناه، زنان و مردان و کودکان سوریه‌ای را به بهانه‌های مختلف از جمله مبارزه با اشرار و مفسدین، به خاک و خون می‌کشند و مردم را مورد اذیت و آزار و مسمومیت شیمیایی و میکروبی قرار می‌دهند، شدیدا" محکوم می‌کنیم و متجاوزین از خودی و غیرخودی، از هر کشور و هر گروه و با هر ایده و انگیزه‌ای که باشند باید در دادگاه‌های صالحه و مردمی و مراجع بین‌المللی و قانونی محاکمه و به اشد مجازات محکوم شوند تا مرهمی بر دل و زخم‌های این مظلومان بی‌گناه باشد. مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل. اصفهان محمود بلیغیان
سلام. مجبور به وام گرفتن هستیم و زندگی خیلی‌ها فقط با وام گرفتن می‌چرخه یا ادامه داره، اما دولت هم از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنه و برای دادن وام صدها هزارتومان یا بهتره بگم چندین میلیون تومان سود می‌گیره و چقدر مردم اذیت میشن واسه اینکه پنج یا ده میلیون تومان وام بگیرن و برای دادن ده میلیون تومان سه تا چهار میلیون تومان اضافه‌تر می‌گیرن (سود) و خیلی از مردم چقدر حرص می‌خورن و عصبی میشن بابت اینکه تو این شرایط مجبورن وام بگیرن!!! مراجع (تقلید) از این طرز وام دادن بانک‌ها و سودی که می‌گیرن اشکال گرفتن اما دولت داره کار خودشو می‌کنه و همچنان از وضعیت بد اقتصادی، فقر مردم و نیاز اضطراری مردم در این شرایط به وام گرفتن و (اینکه مجبورن با گرفتن وام‌های زیاد گذران زندگی کنن) سوءاستفاده می‌کنه و مردم عصبی شدن! چرا؟! چون بانک فقط به فکر منافع خودشه نه مردم؟! چقدر اسلام به قرض‌الحسنه یا قرض دادن و ثوابش تاکید داره؟!
واقعا نیاز به اصلاح داریم. یا حق


سال‌های نه چندان دور همان زمان‌هایی که گله از گرانی، مشکلات اقتصادی و گرفتاری‌های روزمره، تجمل‌گرایی، چشم و همچشمی، بیکاری و غیبت‌، تهمت و افترا وجود نداشت، مردم به‌ویژه اعضای خانواده به دیدار دوستان،‌ آشنایان و فامیل می‌رفتند. دید و بازدیدها بدون تشریفات انجام می‌شد و نزدیکی خویشان به یکدیگر گرم بود. در تمامی شهرها و روستاها مهربانی،‌ گذشت و صافی و دوستی را می‌شد دید. اما با گذشت زمان و گرانی که مانند خوره به جان مردم افتاده، با پیشرفت علم و فناوری، دیگر مانند سابق از اُنس، اُلفت، مهربانی و صمیمی بودن افراد با هم خبری نیست، گرفتاری‌ها و مشکلات مردم
به قدری زیاد است که فرصت دیدار اقوام را ا ز دست داده‌اند. صفا و صمیمیت‌‌های آن روزها کمرنگ شده است. قبلاً تنها یک نفر از اعضای خانواده کار می‌کرد و از عهده مخارج بقیه بر می‌آمد، اما حالا همه کار می‌کنند و درآمدها جوابگوی فقط یک تن از اعضای خانواده است و بقیه به قول معروف صورتشان را با سیلی سرخ نگه‌ می‌دارند و آبروداری می‌کنند. خانواده‌هایی هم هستند که یک دختر دم بخت دارند اما قدرت تهیه جهیزیه او را ندارند؛ از کسانی که 3 دختر یا بیشتر دارند سخنی نمی‌گویم. گروهی دیگر به سبب گرانی نزد دکتر نرفته‌اند و بیماریشان به ریشه رسیده و بی درمان شده‌اند. /علی اکبر فرقانی
بدهکاری، گرفتاری همیشگی افراد ضعیف و کم درآمد جامعه است. تبعیض و بی‌عدالتی هم تا دلتان بخواهد رسوخ کرده ولی در مقابل گروهی اندک، زندگی مجلل دارند اما به فکر درماندگان نیستند. تفاوت زندگی‌ها از زمین تا ثریا و بی‌توجهی برخی‌ها هم مزید بر علت است.
متاسفانه هر روز برخی رانندگان در حاشیه بزرگراه مدرس، شمال به جنوب و قبل از خروجی‌های میدان هفتم‌تیر توقف می‌کنند تا اینکه ساعت طرح ترافیک تمام شود که بتوانند به دل مرکز شهر بروند. در حالی که در بزرگراه مدرس تابلوهای توقف در حاشیه بزرگراه مطلقاً ممنوع هم نصب شده است، اما ظاهری است و رانندگان به کار غیرقانونی‌شان ادامه می‌دهند. توقف خودروها در حاشیه بزرگراه، احتمال بروز حوادث ناگوار رانندگی را به وجود خواهد آورد. از ماموران راهنمایی و رانندگی منطقه تقاضا داریم به منظور پیشگیری از حوادث ناگوار رانندگی به این موضوع رسیدگی کنند.
امیر: یادداشت آقای خالدی بسیار نظریه جالب و ظریفی است.‌ای کاش مسئولان ذی‌ربط کمی موشکافانه این مطالب را مطالعه، بررسی و در صورت صلاحدید دستور عملیاتی شدن این مورد را در واحدهای آموزشی صادر فرمایند. با تشکر از شما و کارشناس محترم.
علی: دلار فقط ایران نیست که بخواهد به طرف معامله‌اش بگوید من دلار نمی‌خواهم ارز دیگری بدهید باید طرف مقابل هم بخواهد که دلار را کنار بگذارد کشورهایی که با آمریکا مشکل ندارند دلار را به ارزهای دیگر ترجیح می‌دهند.
علی اکبر فرقانی: متاسفانه پیام‌های روی خط آفتاب صفحه 11 را نمی‌شود دانلود و در وبگاه قرار داد تا دیگران هم مطالعه کنند. خواهشمند است مانند صفحه 2 این امکان فراهم شود تا به راحتی قابل دانلود باشد.
سهراب:کرباسچی همیشه تک پا می‌زند، زمان انتخاب رئیس مجلس هم علناً با ریاست عارف مخالفت کرد.
محمد راسخ‌نژاد: بنده سواد درست و حسابی ندارم. از سیاست هم چیز زیادی بلد نیستم. اما نمی‌دانم چرا از شهردار شدن آقای محسن‌ها‌شمی نگرانم. با خودم می‌گویم اگر ایشان شهردار شوند، کسانی که با مرحوم آیت‌الله‌ها‌شمی شدیدا کینه‌ورزی می‌کردند دوباره دست به کار می‌شوند تا کینه‌ورزی‌ها را ادامه دهند و تا آنجا که بتوانند کارشکنی کرده و چوب لای چرخ کارها بگذارند. خلاصه اینکه تمام وقت و هوش و حواس ایشان را صرف حاشیه‌ها خواهند کرد. شاید هم بنده اشتباه می‌کنم.

1236- در مورد پرداخت ارز به مسافران، کسانی که در خارج زندگی می‌کنند این 500 یا 1000 دلار را می‌دهند اما باید عوارض خروج را پرداخت کنند. با اینکه می‌گویند بیایند در کشور سرمایه‌گذاری کنند از طرفی این قوانین را می‌گذارند. این درست نیست که بعضی‌ها حق گرفتن 500 یا 1000 دلار را نداشته باشند عوارض خروج هم بدهند. (16/2)
1246- آقای مظفری! آقای شریعتمداری مدیرکیهان یک زمانی از رهبر کره شمالی تعریف و تمجید می‌کرد حالا سکوت کرده. آقای شریعتمداری اگر امثال شما اجازه می‌دادید شرایط برجام به سرانجام برسد. امروز هم شکست بخورد شما چه جایگزینی برای اقتصاد کشور دارید. با این رسانه خود و گروه خود لطمات زیادی به اقتصاد کشور زدید. (16/2)
1249- در کره شمالی که تصمیم گرفته با کره جنوبی مذاکره کند آیا مخالفین در این کشور هستند که با آن تصمیم مخالفت کنند؟ (16/2)
1347- 16 سال یک عمر است که پول برای تعاونی مسکن مخابرات دادیم و خانه نگرفتیم. هیچ کسی پاسخ ما را نمی‌دهد. (16/2)
1450- نتیجه برهم خوردن برجام یعنی اینکه دیگر نمی‌توان به قراردادها اطمینان داشت یعنی اینکه برخی افراد در دنیا هستند تمایلی به صلح و تعامل ندارند. برهم خوردن برجام یعنی افزایش دشمنی و تنش در جهان و منطقه، برهم خوردن برجام به نفع هیچ کسی نیست. (16/2)
1527- آنکه در راس سانسور تصویر یا صدای برخی بزرگان نشسته و لذت می‌برد. دنیا به ارزنی نمی‌ارزد. مردم دوست داشتند صدای ربنای استاد شجریان را بشنوند گل محبت و دوستی بکارید. (16/2)
1553- در مورد تلگرام همه مردم می‌دانند که خود آقای روحانی هم مسئولیت تمام ندارند. امیدواریم این موضوع به نحوی که مورد رضایت مردم و مسئولان باشد حل شود. (16/2)
1555- نوشته‌اید برجام به معنی رویگردانی مردم از اصلاح‌طلبان است؟ در برجام هم آقای روحانی و تیم دیپلماسی خیلی زحمت کشیدند تلاش کردند مسئولان محترم هم حمایت کردند.چرا مردم از اصلاح‌طلبان رویگردان باشند؟ مشکلاتی که امروز برای برجام به وجود آمده تقصیر دولت روحانی نیست. (16/2)
1519- تشویق؛ دوشنبه هفدهم اردیبهشت مطلبی با عنوان «تشویق به حجاب با ترفیع درجه ممکن است؟»، در صفحه 11 چاپ شد، با مطالعه آن، از نگارش، نوع برخورد و چاره کار لذت بردم. باید به نویسنده متن دست مریزاد گفت. (18/2)
1217- غافلگیری بابا بزرگ! دوشنبه 17 اردیبهشت در صفحه 4 آن روزنامه متن و عکسی از حسن فرازمند، یکی از شاعران خطه ورامین چاپ و موجب غافلگیری و خوشحالی بابا بزرگ مهربان شد که جای قدردانی دارد. (18/2)
1614- تعداد فروشندگان بلیت مترو افزایش یابد؛ در بیشتر ایستگاه‌های مترو فقط یک نفر بلیت می‌فروشد و کارت‌های اعتباری را شارژ می‌کند، در حالی که قبلاً تعدادشان بیشتر بود. از مسئولان شرکت بهره‌برداری مترو تقاضا داریم متصدیان مربوط به فروش و شارژ بلیت‌ها را افزایش دهند. (18/2)
0813- ادعا می‌شود که کلیه روستاهای بالای 20 خانوار کشور فاقد برق و آب آشامیدنی سالم هستند. خبر می‌رسد در بسیاری از روستاهای استان سیستان و بلوچستان آبرسانی و تامین آب شرب مردم با تانکر باید انجام گیرد! (17/2)
0808- تا آقای روحانی واقعیت‌ها را به ملت اعلام ننماید بازنده خواهد بود. (17/2)
0807- به نظر می‌رسد کره شمالی با توجه به شرایط جهانی چتر خود را در همبستگی با کره جنوبی به سرعت باز کرده که راه ویتنام را دنبال نماید. (17/2)
1600- با سلام. برای اتوبوس‌های خط خاوران- آزادگان خیلی باید منتظر بمانیم تا برسند حتی تا 45 ، 50 دقیقه باید صبر کنیم وقتی هم اتوبوس می‌آید حجم زیاد مسافر چنان است که گاهی مجبوریم باز صبر کنیم تا اتوبوس دیگری سوار شویم لطفا مسئولان شرکت واحد به این موضوع توجه کنند. چقدر باید برای سوار شدن اتوبوس معطل بمانیم. (17/2)
1558- مردم می‌دانند این صدا و سیمای مردمی چقدر به برخی هنرمندان با ارزشی و مردمی بی‌توجه بوده است. چه در رشته موسیقی، تئاتر یا سینما برخی هنرمندان را کنار گذاشته تا خانه نشین شوند. خبرنگاری از وزیر ارشاد تاجیکستان در مورد موسیقی سوال کرد وزیر گفت تمام ملت تاجیکستان زنده به کارهای هنری هستند. (17/2)
1503- به اعتقاد من نباید در مقابل رفتارهای احساسی ترامپ واکنش احساسی داشت باید با سعه صدر به دنیا نشان داد ما اهل دیپلماسی هستیم و تحت تاثیر دیوانگی‌های ترامپ قرار نمی‌گیریم. نباید با شتاب و احساسی به سخنان و رفتارهای او پاسخ دهیم. (17/2)
1438- دولت تدبیر و امید، معاون اول رئیس‌جمهور شما که می‌گویید باید به حرف مردم توجه داشت، اقتصاد باید مردمی باشد، آیا شما به آن توجه می‌کنید؟ با مصوبه جدید ممنوعیت واردات خودروهای بالای 2500 سی سی در حالی که در مناطق آزاد مستثنی بوده اشتغال خیلی از افراد از بین می‌رود. لطفا این ممنوعیت لغو شود. (17/2)
1242- از مسئولین دستگاه خارجه سوال می‌کنم چرا در برابر افغانستان و عراق کوتاه می‌آیید به خاطر آب هیرمند مردم سیستان و بلوچستان تحت فشار هستند. چرا مسئولین ما تمام مهاجرین را اخراج نمی‌کنند تا به آنها فشار بیاید. چرا کوتاه می‌آیند. چرا آب هیرمند را باز نمی‌کنند تا این مردم زحمتکش مشکل آب
نداشته باشند. (17/2)
1230- آقای مظفری مقاله‌ای در این مورد بنویسید ما گرفتار بازی آمریکا، عربستان و اسرائیل نشویم اگر آمریکا از برجام خارج شد باید 5 کشور اروپایی را داشته باشیم به دنیا هم بفهمانیم آمریکا عهدشکن است و به ملت‌ها ظلم می‌کند. ما نباید فورا از برجام خارج شویم. باید دید 5 کشور اروپایی با ما چه برخوردی می‌کنند. سعی کنیم با دیپلماسی، آمریکا و دشمنان قسم خورده مان را زمین گیر کنیم. (17/2)
1225- متاسفانه اوج بی‌تدبیری دولت جزیره‌ای عمل کردن دولت در ممنوعیت یکسری از خودروهای وارداتی از مناطق آزاد بود. این کار باعث شده اشتغال هزاران نفر در منطقه به خطر افتد. ما مردم منطقه آزاد خواهان لغو مصوبه ممنوعیت خودروهای وارداتی دارای قدرت بالای 2500 سی سی هستیم. خیلی‌ها بیکار شدند. (17/2)
1637- این چه برنامه‌ای است که بانک مرکزی در پیش گرفته؟سکه پیش فروش می‌کند. درحالی که قرار بود ارزان شود اما طبق گفته خودتان در روزنامه از مرز 2 میلیون هم گذشت. یک عده را چنان پولدار می‌کنند اماعده‌ای زمین می‌خورند
با این حالتی که بانک مرکزی در پیش گرفته
مردم که بیچاره‌تر شدند. یک عده
تازه به دوران رسیده پولدار شدند. (17/2)
1221- آقای مظفری! این رفتار منتقدین داخلی یک معما شده است.
دشمنان خارجی که سعی در برهم زدن
برجام دارند. اما اگر منتقدین داخلی اجازه می‌دادند می‌توانستند امتیازهای مثبتی از برجام بگیریم. امثال مدیرکیهان
و همراهان آنها به گونه‌ای عمل
می‌کنند که انگار در میدان دشمن‌بازی می‌کنند. (17/2)
0821- درحالی که بسیاری از مردم
در فقر به سر می‌برند عده‌ای سودجو
هر آنچه که می‌توانند سودجویی می‌کنند و
درآمد حاصله را به خارج منتقل می‌نمایند و متاسفانه تعداد کمی از آنها مشخص می‌گردند چون سعی می‌کنند از کشور بگریزند. (17/2)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام