کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 06 خرداد 1398   Monday 27 May 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 28 فروردین 1397

صفحه خبر: سیاسی

اخیرا روزنامه سازندگی خبری را با عنوان «اولین نشست سران اصلاحات و اعتدال در غیاب آیت‌الله‌هاشمی» منتشر کرد و نوشت حسن روحانی، رئیس دولت اصلاحات، علی اکبر ناطق نوری، سیدحسن خمینی و اسحاق جهانگیری در سکوت خبری اولین جلسه خود را برگزار کردند تا درباره آینده وضعیت کشور و مشکلات دولت و جامعه صحبت کنند.برای روشن شدن جزئیات این نشست، یکی از اعضای شورای مشورتی به شرط عدم درج نام خود با نامه نیوز گفت و گو و بخش‌هایی از مسائل مطرح شده در این نشست را منتشر کرده است.
این عضوشورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات درباره این جلسه گفت «این جلسه 2-3 ساعته پنجشنبه دو هفته قبل در منزل آقای روحانی برگزار شد. همه مسائل در راستای تقویت دولت مطرح شده است. البته حاج حسن آقای خمینی نبود. جلسه درباره پیگیری جدی‌تر وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور، برنامه‌های اقتصادی دولت، استفاده بیشتر از ظرفیت‌های آقای جهانگیری و برطرف شدن ناهماهنگی‌ها در مجموعه دولت بود.»
او گفت: «رئیس دولت اصلاحات درباره خودش هیچ موضوعی را مطرح نکرد، بیشتر تاکید بر رفع حصر داشت و اینکه چرا آقای روحانی این موضوع را به عنوان رئیس در شورای عالی امنیت ملی جدی پیگیری نمی‌کند. همچنین چرایی بی‌برنامه‌گی اقتصادی دولت و سردرگمی مردم، استفاده بیشتر و بهتر از آقای جهانگیری در بخش اقتصادی از دیگر موضوعات بود.»
وی افزود: آقای ناطق نیز بر همین مسائل به ویژه ناهماهنگی‌های درون دولت خیلی جدی بحث کرد. البته بحث مشترک همه آنها همکاری نکردن دیگر نهادها با دولت بود.آقای روحانی نیز صحبت و مقداری از دستگاه‌های غیردولتی گلایه کرد.
او درادامه در پاسخ به این سوال که آیا آقای روحانی در آن جلسه قول و وعده ای هم به آقای ناطق و رئیس دولت اصلاحات داده است؟ گفت: خیر. درباره محدودیت ظرفیت‌ها و امکانات دولت و عمل نکردن کشورهای خارجی به تعهدات شان در برجام صحبت کرد و قول مشخص و صریحی مطرح نکرد.
این عضوشورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات در پاسخ به این سوال که دعوت کننده و پیشنهاددهنده برگزاری این جلسه چه کسی بود؟ نیز اظهار داشت: خود آقای روحانی برگزاری این جلسه را دنبال می‌کرد. البته قبلا آقای ناطق اظهارتمایل کرده و قرار بود در بهمن‌ماه96 برگزار شود که یکی دیگر از آقایان وقت نداشتند که برگزاری جلسه به بعد از عید موکول شد که عیددیدنی هم بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام