کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 29 شهریور 1397   Thursday 20 September 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 فروردین 1397

صفحه خبر: سیاسی

آفتاب یزد -گروه سیاسی: در کنار نام‌ها و اسامی که در نامه روزپنجشنبه اعلام برائت 43 نفر از مسئولین و وزرای دولت سابق احمدی‌نژاد منتشر شده است، اسامی هم هستند که انتظار می‌رفت باشند اما نیستند... غایبان بزرگ برائت از احمدی‌نژاد، کسانی هستند که اتفاقا برخی از آن‌ها در این یکی دوساله انتقادهای تندی را هم علیه او روا داشتند.
داوود دانش جعفری یکی از این وزراست، کسی که اگرچه وزیر اقتصاد در دولت نهم بود اما در انتخابات دولت دهم به محسن رضایی یعنی رقیب احمدی‌نژاد پیوست و علیه رئیس سابقش سخن می‌گفت. ولی او حاضر نشده پای نامه پنجشنبه را امضا بزند. هرچه بگردی اثری از پرویز کاظمی وزیر رفاه دولت نهم، کسی که عنوان اولین منتقد احمدی‌نژادی سابق، که علیه رئیس دولت نهم و دهم حرف می‌زد را به خود اختصاص داد هم پیدا نمی‌کنید. علی اکبر صالحی وزیر خارجه او، که در جریان توافق هسته‌ای تمام و کمال با دولت حسن روحانی همکاری داشت نیز علی‌رغم انتقادهای فنی و برجامی به مذاکرات در دولت سابق، پای این نامه را امضا نکرده است. محمد سعیدی کیا وزیر مسکنی که جای خود را به علی نیکزاد در دولت دهم داده بود، و حتی احمدی‌نژاد را ضد نظام هم می‌دانست نامی در میان اسامی 43 یار سابق او ندارد.
محمد جهرمی وزیر کار محمود هم، که حسابی بعد از ماجرای 3000میلیاردی رابطه‌اش با وی شکراب شد، در لیست 43 نفره نیست. شاید غایب بزرگ‌تر این نامه، پرویز فتاح وزیر نیروی احمدی‌نژاد باشد کسی که حالا به خاطر این عدم امضا حسابی دل اصولگرایان را شکسته است، چرا که بسیاری فتاح را محتمل ترین گزینه اصولگرایان برای کاندیداتوری ریاست جمهوری 1400 می‌دانند، اما رئیس کمیته امداد، امروز، به دلایلی که شاید مرتبط به انتخابات سال 1400 باشد، نامه را امضا ننموده است.
جالب اینکه هلوی احمدی‌نژاد یعنی باقر لنکرانی وزیر برکنار شده بهداشت هم استقبالی از امضای این نامه نکرده است. مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری که کلی با احمدی‌نژاد چالش داشته و دارد را هم به این عدم امضاکنندگان جریان اضافه کنید.

وفادارها !
اما درمیان این وزرا و مسئولین هستند کسانی که کماکان حامی احمدی‌نژاد هستند و از این جهت پای این نامه را امضا نزده‌اند.
کسانی مثل،شیخ‌الاسلام وزیر کار احمدی‌نژاد، کسی که چه در انتخابات 92 زمانی که احمدی‌نژاد دست مشایی را بالا گرفت پشتش بود، چه در روزهای خیلی سخت تر حتی در زمان پشتیبانی‌های جنجالی از حمید بقایی و چه در امروز. شیخ‌الاسلام تا کنون نشان داده که رفیق نیمه راه نیست. درست مثل غلامحسین الهام سخنگوی سابق دولت که اگرچه مثل وزیر کار سابق دوروبر احمدی‌نژاد آفتابی نمی‌شود اما غیر مستقیم هم که شده وفاداری به او را به اثبات رسانده است. کسانی مثل علی اکبر جوانفکر مشاوررسانه‌ای احمدی‌نژاد، نیز کم از مشایی و بقایی در نزدیکی و وفای به عهد نسبت به احمدی‌نژاد نداشته‌اند. اگر از سکوت محمدرضا رحیمی که دوران زندانش را سپری می‌کند بگذریم، مجتبی ثمره‌هاشمی دستیار ارشد نیز در لیست اسامی امضاکننده نیست.
علی نیکزاد وزیر معتمد احمدی‌نژاد که هم وزیر مسکن بود، و هم بعد از آن وزیر راه و شهرسازی و حتی در بره‌های سرپرست وزارت ارتباطات،را برعهده داشت همچنان در سکوت است. او هیچ وقت جمله‌ای علیه یا حتی در انتقاد از احمدی‌نژاد نگفته و لااقل از سیاست‌هایش در زمینه راه و شهرسازی و به ویژه مسکن مهر همواره حمایت کرده است. بنابراین خیلی طبیعی است که او هم پای این نامه را امضا نزند. درست مثل حمید بهبهانی وزیر راه پرحاشیه احمدی‌نژاد که ظاهرا هنوز رابطه خوب استاد و شاگردی او و احمدی‌نژاد بر قوت خود باقی است؛ ازهمین رو حرکتی بر ضد احمدی‌نژاد از طرف او صورت نگرفته است. اما دراین میان هستند اسامی دیگری که با سکوت همیشگی، پای این نامه اعلام برائت را هم امضا نکرده‌اند. کسانی مثل علی سعید لو معاون اجرائی ریاست جمهوری، محمدحسن نامی وزیر ارتباطات، علی احمدی وزیر آموزش و پرورش، اسکندری وزیر جهاد کشاورزی، کاظم وزیری‌هامانه وزیر نفت، علی اکبر محرابیان وزیر صنایع ومعادن، علی صدوقی دبیر هیئت دولت، فاطمه بداغی معاون حقوقی رئیس‌جمهور، -نسرین سلطان‌خواه معاون علمی و فناوری، مریم مجتهدزاده؛ معاون امور زنان و خانواده،حسین دهقان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمد بشارتی رئیس مناطق محروم،فرهاد رهبر رئیس سازمان برنامه و بودجه، روح اله احمدزاده رئیس سازمان میراث فرهنگی، محمد شریف ملک زاده رئیس سازمان میراث فرهنگی و...


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام