کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 15 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
جمعه, 30 شهریور 1397   Friday 21 September 2018
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 27 فروردین 1397

صفحه خبر: شبکه

آفتاب یزد – گروه شبکه: از خوشمزه‌های فضای مجازی هستند. کارشان این است که به رستوران‌های مختلف می‌روند و
به عنوان تستر عمل می‌کنند. یعنی غذاهای
خوشمزه را از هر نوع که باشد اول امتحان و بعد آن را به مردم معرفی می‌کنند. این خوش خوراک‌ها معمولا به واسطه غذاهای متعددی که خورده‌اند به نوعی جزو قشر تپل جامعه شده و توانسته‌اند از این طریق علاوه بر اینکه از آشپزی کردن محروم شوند و به محبوبیت دست یابند، کسب درآمد هم کنند؛ چرا که از هر رستورانی که این افراد قرار است تبلیغ غذای‌شان را بر عهده بگیرند، پول دریافت می‌کنند. البته بعد از آنکه توانستند اسم و رسمی هم در فضای مجازی پیدا کنند عهده‌دار دیگر تبلیغات هم می‌شوند. در واقع این افراد پول می‌گیرند که غذا بخورند. از سوی دیگر این تسترهای غذا، توانسته‌اند با این کارشان شکموها و خوش خوراک‌های زیادی را به
رستوران‌های معرفی شده بکشانند.
اصطلاحا به آنها رستوران‌گرد می‌گویند و برای اولین بار یک آقا که همه او را به نام مستر تستر می‌شناسند این مسئله را در دنیای مجازی باب کرد. او در گفت‌وگویی اینطور ماجرای رستوران‌گردی‌اش را شرح می‌دهد: «در ستونی از یک روزنامه از تجربیات رستوران‌گردی‌ام می‌نوشتم و بعدها که شبکه‌های اجتماعی گل کرد، به این فکر افتادم که می‌توانم از ظرفیت این شبکه‌ها استفاده و یک شغل متفاوت را در ایران راه‌اندازی کنم. رستوران‌گردی در روزهای نخست تنها برایم هزینه داشت و هیچ درآمدی نداشتم تا این‌‌که با شهرت در فضای مجازی کم‌کم رستوران‌ها به سراغم آمدند و درخواست کردند تا غذایشان را تست کنم و از آنها امتیاز دریافت کنم.»
حالا کمتر کسی است که او و شغلش را در شبکه‌های اجتماعی نشناسد. بعد از مستر تستر افراد زیادی جا پای او گذاشته و به رستوران‌گردی و تست غذا مشغول هستند که عمده این افراد را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. یکی از این خانم‌های جوان که توانسته در دنیای مجازی به واسطه رستوران‌گردی‌هایش شناخته شود، در صفحه اینستاگرامش، خود را اینطور معرفی کرده است:«رستوران‌گرد خوش اشتها». اگر سری به صفحه او در این فضا بزنید فقط فیلم‌ها و تصاویر انواع غذاهای رنگارنگ و خوشمزه است که خودنمایی می‌کند و هر شکمویی با دیدن آن‌ها قطعا گرسنه می‌شود. با اشتها و با دست غذا خوردن از شیوه‌های او برای معرفی یک غذا و رستوران است. او که به رستوران‌های مختلف سرک می‌کشد و شبانه روز در حال تست غذاست، باعث شده که واکنش‌های بسیاری را در دنیای مجازی برانگیزد. عده‌ای او را تشویق کرده و نوشته‌اند:«مرسی از اینکه رستوران‌های خوب را به ما معرفی می‌کنی»، « اینجوری که این تستر غذا، غذا میخوره اگر سیر هم باشی تمایل پیدا میکنی که غذا بخوری. خیلی با حالن»
و عده دیگر او را مورد شماتت قرار داده و نوشته‌اند:« من کاری ندارم که از این راه پول درمیاری یا نه ولی پیش خودت نمیگی شاید یکی نداشته باشه؛ ناراحت نمیشی؟ خودت میدونی ولی من که عذاب می‌کشم کاراتو می‌بینم»،« این همه غذاهای خوشمزه می‌خوری شاید یه بچه یتیم یا یه زن حامله دلش خواست که توان خرید نداشته باشه، گناه اونا چیه؛ اینکارا را نکن» اما تنها یک سوال است که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است؛«چقدر غذا می‌خوری؟»
از فیلم‌ها و تصاویر پخش شده از تسترهای غذا یا به قول خودشان رستوران‌گردها این طور بر می‌آید که آنها از اینکه غذاهای بسیاری را تست می‌کنند خیلی هم خوشحال هستند و از این کارشان لذت می‌برند و نگران سلامتی‌شان هم که ممکن است با وجود غذاهای فست فودی به خطر بیفتد (که مهم‌ترین آن چاقی است) نیستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام