کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
پنج شنبه, 12 تیر 1399   Thursday 2 July 2020
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 26 فروردین 1397

صفحه خبر: روی خط آفتاب

1148- آقای سیف رئیس بانک مرکزی در مجلس حاضر شدند به مسائل مطرح شده پاسخ دادند. متاسفانه نمایندگان مجلس حرکاتی انجام دادند که مایه تاسف ملت است. جایی که مرکز قانونمندی و نظم است اینگونه حرکاتی از آن نباید دیده می‌شد. نمایندگان باید رفتارشان را کنترل می‌کردند. (21/1)
1600- امروز مقاله‌ای که در مورد گفته‌های آقای صفایی فراهانی است را خواندم. داماد خواهر من از مهندسین ارشد شهرداری است که در قسمت فنی تونل‌ها کار می‌کند. با او در مورد شهرداری‌ها و شهردار جدید صحبت می‌کردم از مدیران شهرداری پرسیدم که آیا با تغییر آنها وضعیت بهتر می‌شود وی گفت: بحث مدیران نیست بدنه شهرداری موضوع اصلی است. مثل بدنه کارمندان دولت. در واقع مشکل از خود بدنه سازمان است نه اینکه فقط مربوط به مدیران آن سازمان باشد. (21/1)
1636- آن طور که رادیو و تلویزیون از قول آقای سیف اعلام کرد امیدوارم قیمت ارز برای همه به صورت یکسان قرار داده شود. اما آقای سیف فکر کنم می‌خواهند بروند و در یک کشوری سفیر شوند. این جابجایی‌ها و به جای دیگر رفتن یک رسم است. بعد هم دم از جوانگرایی می‌زنند. (21/1)
1651- ما از هول حلیم افتادیم تو دیگ! به آقای روحانی رای دادیم رقیب را کنار زدیم. حالا دچار سردرگمی‌و گرفتاری و بی‌برنامگی شده‌ایم. مسئولان هم توجهی ندارند. خود را به بیراهه می‌زنند. نسبت به مسائل اقتصادی خصوصا مشکل اقتصادی مردم هیچ‌گونه حرفی نمی‌زنند. (21/1)
1654- آقای روحانی خودشان می‌دانند مشکلات ارزی از کجا به وجود آمد. در واقع باید با مردم شفاف صحبت کند. کسانی را که در بازار ارز اختلال ایجاد کردند به مردم معرفی کنند. واقعا دلم می‌خواهد آقای روحانی خیلی راحت از افراد پشت پرده صحبت کند. مگر چه می‌شد اگر واقعیت‌ها را به مردم بگوید؟(21/1)
آفتاب یزد: منکر برخی دست‌ها که باعث اخلال می‌شوند نمی‌باشیم، ولی آنچه مهم است بی‌تدبیری مسئولان اقتصادی باعث اخلال در بازار ارز شده است.
1828- چرا دولت بعد از 5 سال هنوز دست از خودتحریمی‌و محدودیت واردات خودرو برنمی‌دارد؟ پس چگونه توقع داریم دیگران از خارج کشور برای سرمایه‌گذاری به کشورمان بیایند و سرمایه‌گذاری کنند؟ (21/1)
1830- کجای دنیا اینگونه است که قیمت یک خودرو در کشور چند برابر قیمتی باشد که در کشورهای دیگر فروش می‌رسد؟ چرا باید چنین خودتحریمی‌در کشور ما باشد؟ (21/1)
1957- از رشت تماس می‌گیرم. در زمانی که اشخاص کم‌دانشی مدیر باشند اقتصاد کشور ما به صورت مطلوب اداره نمی‌شود! (21/1)
2021- به اعتقاد من دولت خودش دلالی می‌کند. یعنی چه که دلار باید در خیابان فروخته شود؟ ارزها را به گمرک‌ها ببرند آنجا بفروشند. کجای دنیا مثل ما پول می‌فروشند؟ برخی‌ها هم خیلی سودجو هستند. (21/1)
2027- با سلام و تبریک سال نو به تمامی‌بچه‌های آفتاب یزد. خصوصا به کسانی که به خاطر مردم قلم می‌زنند. برای آنها بهترین‌ها را آرزو می‌کنم. خواستم بگویم کسانی که دائم از دشمن دم می‌زدند بهترین نیروهای کشور را فراری دادند و به منافع ملی لطمه زدند. (21/1)
1817- دوباره مشخص شد که شهردار تهران مجددا رفتنی هستند. رفتن ایشان یا استعفای ایشان اشکالی ندارد اما در کشور ما بعد از 40 سال یکی پیدا شود اشکالات اصلی را بگوید خیلی خوب می‌شود. مگر چه می‌شود؟ (20/1)
1820- به نظر آقای روحانی در دور دوم ریاست جمهوری خود به خیلی از مسائل ورود نمی‌کند. آقای ظریف هم که بنده خدا در سفرهای خارجی است، آقای روحانی مسائل واقعی را به مردم بگوید. خود شما آفتابیان هم مقالات خوبی می‌نویسید مسائل را درست مطرح می‌کنید اما کو گوش شنوا؟(20/1)
1822- آقای نجفی اگر حقایق را نگوید فقط کلی‌گویی کند هیچ فایده‌ای ندارد. استعفا به دلیل بیماری همه می‌دانند اصل ماجرا نیست. (20/1)
2131- این آقایی که روز سه‌شنبه به شماره 1449 روی خط آفتاب پیام داده بود بگویم در بخش گردشگری ترکیه بلد است چه کار کند. شما یکسری به کیش بروید متوجه می‌شوید چه می‌گویم من چند خارجی به آنجا برده بودم بلد نیستند انگلیسی صحبت کنند. اصلا این کار توریستی نیاز به کسانی دارد که اطلاعات قوی داشته باشند. هرچند آدم‌های زحمتکشی هستند اما نیاز به مهارت‌های بیشتری در زمینه توریست دارند. (20/1)
2237- از عزیزان وزارت کار انتظار می‌رود تمهیداتی فراهم کنند تا آن دسته از مزایاهایی که به قراردادی‌ها و رسمی‌ها تعلق می‌گیرد به تمامی کارگران و کارمندان پیمانکاری هم تعلق گیرد. انصافا خدماتی که نیروهای پیمانکاری انجام می‌دهند کم از دیگران نیست. (20/1)
0525- من 180 کیلو وزن دارم. خیلی در عذاب هستم می‌خواهم میوه‌خواری کنم اما مادرم اجازه نمی‌دهد. دچار تردید و دودلی شده‌ام. اما تا میوه‌خوار نشوم نمی‌توانم از دست چاغی و کمردردهای حاصل از چاقی راحت شوم. (21/1)
0528- خواستم خدمت مسئولان بگویم بسیاری از افراد چاق ثروتمند نیستند حتی فقیر هم هستند، خوراک چندانی هم ندارند اما چاق می‌شوند. نباید فکر کنند اگر افرادی چاق هستند درآمد بالایی دارند یا پرخوری می‌کنند. (21/1)
0529- من الان چند دندان شکسته دارم اما به علت بیکاری و بی‌پولی قادر به ترمیم دندان‌هایم نیستم. با این قیمت‌های بالای هزینه دندانپزشکی چاره‌ای جز ساختن با دندان‌های خراب ندارم. (21/1)
0533- چند سال پیش به تامین اجتماعی رفتم که دفترچه بیمه بگیرم اعلام کردند از کارافتاده هستم. من نمی‌توانم کار کنم چون ناراحتی اعصاب و روان دارم. شرایط سختی دارم. نمی‌دانم چگونه زندگی کنم. قدرت کار کردن ندارم حتی قدرت پیاده‌روی هم ندارم. نیاز به کمک دارم. بیمار روحی و روانی شده‌ام. (21/1)
0819- واردات گسترده و قاچاق کالا باعث می‌شود هیچ‌گونه سرمایه‌گذاری برای تولید اتفاق نیفتد و استفاده از اجناس ایرانی محقق نگردد. (21/1)
0826- به نظر برخی مشکلاتی که ریاست محترم جمهوری با آن مواجه شده به عملکرد رئیس دفتر ایشان سیدمحمود واعظی مرتبط می‌باشد! (21/1)
1022- ولیعهد عربستان با کمک و مشاوره تعدادی از مشاوران تحصیلکرده‌هاروارد تقریبا هر شب سر میز یک پادشاه یا رئیس‌جمهور می‌نشیند و قرارداد امضا می‌کند. وی در داخل کشورش در عرض چند ماه به اصلاحاتی هر چند ظاهری دست زده که قبلا شاید در چند قرن صورت می‌گرفت و دل جوانان و مردم جامعه را به دست آورده است. اما دشمنی‌های او با ما قابل قبول نیست. (21/1)
0956- برخی می‌گویند تلفن آنها شنود می‌شود اگر درست باشد این امر مغایر دستور تامین و عدم ورود به حریم خصوصی مردم است. (22/1)
آفتاب یزد: شنود تلفن صرفا با دستور مقام قضائی امکان‌پذیر است و زیاد به شائبات توجه ننمایید.
0905- در هیاهوی مشکلات کشور و هزینه‌های خارجی به نظر می‌رسد با وجود هشدارهای قبلی کارشناسان مسئله کمبود آب کشور در مرحله شعار مانده است و راه حلی صورت نگرفته است. در حالی که در امارات از یک تکه زمین و خاک با آب شیرین‌کن و تصفیه کننده فاضلاب فضای سبز ایجاد کرده است. (22/1)
0849- درود بر خبرنگاری که از
آقای الله کرم مصاحبه می‌گرفت.
آقای الله کرم می‌خواست حاشیه برود اما آن خبرنگار جلوی حاشیه‌ها را می‌گرفت.
آقای الله کرم می‌گوید رئیس‌جمهور نظامی داشته باشیم. به ایشان می‌گویم نظامی‌ها در قلب مردم جای دارند، اما نه آدمی مثل شما که قبلا نظامی بودید. (22/1)
0453- از عزیزان آفتاب یزد تقاضامندیم اگر امکان دارد در زیر ستون خوانندگان آدرس صفحات دیگر هم که ستون خوانندگان دارند را چاپ کنند مثل گذشته که صفحاتی که پیام‌های
مردمی در آن درج می‌شد را اعلام می‌کردید. (22/1)
0451- تولیدات سینمایی اخیرا تولید و از تلویزیون پخش می‌شوند به نحو دیگری است. سوال اینجاست آیا سینما از تلویزیون جداست؟ چرا حجاب باید در تلویزیون رعایت شود اما در سینما نه. این قانون تفکیک را چه کسانی وضع کردند. چرا باید بی‌بند و باری باشد. (22/1)
آفتاب یزد: ضمن احترام به پیام شما در سینما و تلویزیون عرف حجاب جامعه رعایت می‌شود و اکثر هنرمندان مقید به رعایت حجاب اسلامی
هستند.

باقلوای یزد، آن هم یکی از باقلواهای تولید کارخانه ای قدیمی که از کیفیت بالایی برخوردار است، مشتریان فراوانی هم دارد و آنها توقع دارند با همان کیفیت سابق عرضه شود. در تصویر ارسالی، بر روی محتوی تاریخ انقضا، دوماه بعد نوشته شده اما از تاریخ تولید خبری نیست! دوستانی که به تازگی به شهر یزد سفر کرده بودند، بدون توجه به تاریخ تولید و انقضا و اعتماد به فروشگاه معتبر، تعداد قابل توجهی باقلوا خریدند و یک بسته آن را پیشکش ما کردند، وقتی نزد خودشان بسته را باز کردیم، خجالت کشیدند و دوستم گفت؛ موقع خرید به مشتریان برای تست محصولات تازه می دهند، اما به جای آن محصولات تاریخ گذشته به مشتریان می فروشند! سوءاستفاده از اعتماد مشتریان کار غیر اخلاقی و به دور از انتظار است و این مورد خاص را نمی‌توان به اکثریت شیرینی‌سازی‌های یزد
تعمیم داد.

جوابیه شهرداری منطقه 6
به یک پیام مردمی
پیرو درج پیام یکی از شهروندان محترم در روزنامه آفتاب یزد مورخ 19/01/97 مبنی بر «بازسازی ساختمان» ضمن تقدیر از دغدغه این شهروند گرامی
به اطلاع می‌رساند: براساس پیگیری‌های صورت گرفته مشخص شد؛ طرح حریم امنیتی وزارت کشور که در بند 2 مصوبه 543 کمیسیون ماده پنج به آن اشاره شده است توسط وزارت کشور
تهیه و در اسفندماه سال 96 به شهرداری تهران ابلاغ شده است. بر این اساس کلیه مالکین پلاک‌های محدوده فوق می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیکی شهر نسبت به ارائه درخواست تخریب و نوسازی اقدام نمایند که مراحل صدور پروانه پس از استعلام کتبی از وزارت کشور طبق ضوابط و مقررات جاری
انجام می‌پذیرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام