کاربران محترم: دسترسی به صفحات داخلی روزنامه از ساعت 12 میسر می باشد
AFTAB YAZD NEWSPAPER
دوشنبه, 01 بهمن 1397   Monday 21 January 2019
RSS فیدخوان
روزنامه در یک نگاه

جستجو در آرشیو

 Instagram.com/aftabyazd
طراحی و اجرا: هنر رسانه

زمان انتشار: 20 اسفند 1396

صفحه خبر: میزگرد

پیرتر شدی.وقتی کیک ۷۲ سالگی ات را برش دادی،لابد به گذشته بیشتر فکر کردی.به کوچه‌های خاکی جنوب تهران. به مامان نصرت و کتلت‌هایی که عطر مرزه می‌داد.
به عشق باستانی ات در جامه سرخ. به همه آن سال‌ها که می‌خرامیدی وسکوها را به هلهله وا می‌داشتی و دنیا را روی سرت می‌گرفتی.به جام جهانی آرژانتین و آن روزهای خوش‌رنگ که محال است برگردند.
حالا وقتی در آینه نگاه می‌کنی حتما موهای سپید بیشتری را نظاره می‌کنی.روزگار با هیچ‌کس تعارف ندارد.حتی با سلطان صاحبقران.با این همه هنوز در یاد جماعتی که حافظه تاریخی ضعیفی ندارند هستی.هنوز وقتی به پرسپولیس دهه شصت فکر می‌کنیم تو را بی‌اختیار به دستور زبان عشق اضافه می‌کنیم.آن روزها که از روی نیمکت لعنتی تکان نمی‌خوردی و با چشمهای سرخ از حدقه درآمده ات لشگر قرمز را به یورش ترغیب می‌کردی.همان سال‌های مقدس که هنوز چرک کف دست فوتبال فارسی را آلوده نکرده بود.
تو بودی وصندوق عقب یک پیکان گوجه‌ای که حکم باشگاه را داشت و سربازانی که به خاطر یک پیراهن مندرس به سیم آخر می‌زدند و سرهایشان را مقابل توپ چهل‌تکه قرار می‌دادند. آن زمان که هنوز تار سبیل ارزش داشت و سرجوخه‌ها به خاطر سلطان می‌مردند وکاری می‌کردند که روی نیمکت قند ته دلت آب شود.
حالا تو ۷۲ ساله ای. تو در این سال‌ها کم گاف ندادی و در سرای لواسان به کاج‌های همیشه سبز زل زدی و احتمالا کمتر، درختان سترون خانه پدری را به یاد آوردی.تو هم گاهی دم از پول زدی تا باور کنیم سلطان هم پشت دستش را داغ گذاشته تا دیگر مجانی به میدان نیاید.
با همه اینها هنوز برای توصیفت واژه‌های روزمره کافی نیست.تو در عصر ستاره‌های حلبی هنوز یک ستاره فروزانی.حتی اگر کتلت مامان نصرت را با شیشلیک شاندیز تاخت بزنی حتی اگر رفتار پرشکوه دو دهه قبل را نداشته باشی.
تولدت مبارک آقای پروین.تو اگر معشوق این فوتبال نیستی پس چرا هنوز گاهی سکوهای سیمانی فریادت می‌زنند.ما درست همین لحظه می‌زنیم به تخته و یادت را به بند‌بند بودنمان اضافه می‌کنیم.این فوتبال تهی از اسطوره بی‌تو دروغ کهنه‌ای است.جهان چیزی شبیه چشمهای تیله‌ای توست علی‌زاغی سرکش و عاصی!
با من همچنان در گذشته زندگی کن
زندگی در آینده
نه برای تو چیزی داشت
نه برای من...


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:
آفتاب یزد از چاپ نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
نظرات پس از تأیید در بخش روی خط آفتاب روزنامه چاپ می‌گردد.

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام